Aktywatory, podkłady i akcesoria – gwarancja efektywnej naprawy

Masz problem ze skutecznym klejeniem czy efektywnym uszczelnieniem? Aktywatory, podkłady czy odtłuszczacze przemysłowe to preparaty, które spełnią Twoje wymagania!

 

  1. Czy aktywatory i podkłady są obowiązkowe?
  2. Produkty do przygotowania powierzchni
  3. Dystrybutor Loctite

 

Czasami nie wystarczy odpowiedni klej czy uszczelniacz, by zagwarantować trwałość i efektywność danej aplikacji. Przed samym procesem należy zadbać o powierzchnię, odtłuszczając ją i oczyszczając. Niektóre kleje wymagają również użycia specjalnych aktywatorów. Jak przygotować powierzchnię? Jaki produkt pomoże przy trudnosklejnych materiałach? Po co tak właściwie są aktywatory? Jakie korzyści niesie stosowanie podkładów? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.

 

Czy aktywatory i podkłady są obowiązkowe?

Aktywatory to preparaty, które w niektórych przypadkach są niezbędne. Używa się ich do utwardzania klejów, szczególnie akrylowych. Aktywatory można oczywiście stosować również przy innych aplikacjach. Są wtedy dodatkiem, który przyspiesza proces utwardzania, a także korzystnie wpływa na takie właściwości kleju, jak – na przykład – kohezja. Aktywatory warto wykorzystywać także przy klejeniu materiałów, które z reguły ciężko ze sobą połączyć lub jeśli do łączenia ma dojść w ekstremalnych warunkach, takich jak wysoka temperatura.
Podkłady to kolejne preparaty, usprawniające parametry klejów. Korzystnie wpływają między innymi na adhezję substancji i podnoszą poziom trwałości danego połączenia.
A zatem, czy aktywatory i podkłady są obowiązkowe? Sam musisz zdecydować, mając oczywiście na uwadze, że niektóre kleje wymagają użycia tych preparatów. W innym przypadku stanowią tylko i wyłącznie dodatek, przyspieszający proces i podnoszący poziom niektórych właściwości preparatów.

 

Produkty do przygotowania powierzchni

W wielu przypadkach, aby aplikacja była skuteczna, należy przed procesem klejenia czy uszczelniania odpowiednio przygotować powierzchnię. Warto w takim wypadku skorzystać z odpowiednich produktów. Odtłuszczona i oczyszczona powierzchnia gwarantuje znacznie lepsze efekty. W ofercie sklepu technicznego Zaopatrzenie24 znajdziesz między innymi odtłuszczacze chemiczne – w tym specjalne do metali czy tworzyw sztucznych, środki do czyszczenia konkretnych nawierzchni, a także produkty przystosowane do usuwania lakierów czy uszczelek. Ponadto dostępne są również zmywacze do styków i detektory nieszczelności.

Pamiętaj, że zawsze warto skorzystać z tego rodzaju produktów. Odpowiednie przygotowanie powierzchni do uszczelniania czy klejenia dalej gwarancję trwałej naprawy, która nie ulegnie uszkodzeniu w najbliższym czasie i tym samym nie narazi Cię na wyższe koszty eksploatacyjne.

 

Dystrybutor Loctite

Jako dystrybutor Loctite zapewniamy atrakcyjne ceny i rozbudowany asortyment, w którym znajdziesz kleje i uszczelniacze przystosowane do wielu aplikacji. Jeśli poszukujesz substancji silikonowych, warto zaopatrzyć się także w specjalne systemy dozujące, które usprawnią nakładanie preparatu. Dozowniki, jak i inne akcesoria również są dostępne w naszej ofercie. Produkty tego rodzaju dają gwarancję szybkiego oraz precyzyjnego klejenia czy uszczelniania.

W przypadku klejów epoksydowych warto skorzystać z akcesorium specjalnie ku temu dedykowanym, a mianowicie z igieł czy dysz do mieszania. Równie skuteczne są pistolety.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.