Czy zespoły łożyskowe samonastawne Koyo są dobre?

Czy zespoły łożyskowe samonastawne Koyo są dobre?

Czy zespoły łożyskowe samonastawne Koyo są dobre? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od rozwiązań tego rodzaju. W takim przypadku polecamy zapoznać się z pełną ofertą producenta. Dziś przedstawiamy garść podstawowych i ważnych informacji na temat zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo.

 

  1. Jak zbudowane są zespoły łożyskowe samonastawne Koyo?
  2. Czym wyróżniają się zespoły łożyskowe Koyo?
  3. Typy zespołów łożyskowych samonastawnych

 

Szczegółowe dane techniczne na temat konkretnych rozwiązań znajdziesz w katalogu producenta. Jeśli po przeczytaniu niniejszego artykułu będziesz zainteresowany kupnem zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo, koniecznie zapoznaj się z pełną charakterystyką danych produktów. Tymczasem zapraszamy na krótką charakterystykę dostępnych w ofercie zespołów łożyskowych samonastawnych marki Koyo.

 

Jak zbudowane są zespoły łożyskowe samonastawne Koyo?

Standardowe zespoły łożyskowe samonastawne marki KOYO to nic innego jak rozwiązania wysokoprecyzyjne, składające się z łożyska kulkowego uszczelnionego i oprawy

Praktycznie każdy zespół łożyskowy wspomnianej marki ma smarowniczkę, która umożliwia bezproblemowe osmarowywanie komponentu. Ponadto w niniejszych rozwiązaniach stosuje się zwykle pierścień zewnętrzny z kulistą powierzchnią zewnętrzną, odpowiedni koszyk utrzymujący elementy toczne, odrzutnik, uszczelnienie i otwór smarowy. W przypadku uszczelnienia dostępne są między innymi modele z uszczelką trójwargową.

 

Czym wyróżniają się zespoły łożyskowe Koyo?

Zawsze zespół łożyskowy – zresztą jak każde łożysko toczne – dobiera się do indywidualnych potrzeb. Szukając optymalnego rozwiązania, należy wziąć pod uwagę właściwe cechy poszczególnych wariantów produktów. Dlatego tak często wspominamy, że warto zapoznać się z pełną ofertą oraz szczegółowymi danymi technicznymi.

Czym wyróżniają się zespoły łożyskowe marki Koyo? Przede wszystkim wysoką nośnością i precyzją. Komponenty tego rodzaju mają zdolność przejmowania dużych obciążeń poprzecznych i osiowych w dwóch kierunkach. Świetnie sprawdzą się przy wysokich prędkościach obrotowych.

Do zalet zespołów łożyskowych marki Koyo zalicza się także odpowiednio przemyślany samonastawny mechanizm i optymalne pasowanie. Produkty te mają wahliwy mechanizm, a mianowicie kulistą powierzchnię zewnętrzną oraz obudowę z kulistą powierzchnią łożyskowego gniazda. Dzięki temu zespoły łożyskowe Koyo skutecznie korygują ewentualne odchylenia, eliminując jednocześnie działanie nietypowych obciążeń i gwarantując znamionową trwałość. Dopuszczalny kąt wychylenia klasycznych zespołów łożyskowych samonastawnych wspomnianej marki wynosi 3 stopnie, natomiast rozwiązań z osłoną – 1 stopień.

Wielu klientów chwali sobie w zespołach łożyskowych samonastawnych Koyo także ich szczelność. Olejowa uszczelka montowana w pierścieniu zewnętrznym w połączeniu z odrzutnikiem mocowanym w pierścieniu wewnętrznym gwarantują najwyższą ochronę i skutecznie zapobiegają wyciekaniu smaru oraz przenikaniu zanieczyszczeń do środka produktu.

Uszczelkę olejową wykonuje się w tym przypadku z syntetycznego kauczuku. Materiał ten charakteryzuje się wysoką odpornością na oleje. Jeśli wybrany zespół łożyskowy samonastawny ma pracować w środowisku o bardzo dużym zapyleniu lub dużym poziomie wilgotności, wybierz modele z uszczelką trójwargową lub osłoną.

Zespoły łożyskowe Koyo wyróżniają się także bardzo sztywną i jednocześnie wytrzymałą oprawą. Do zalet rozwiązań dzielonych zalicza się między innymi lepsze osadzenie i tym samym stabilniejszą konfigurację zawieszenia, co skutecznie redukuje wszelkie wibracje. W komponentach tych brakuje żeber podporowych, dzięki czemu udało się zyskać więcej miejsca na podkładki oraz mocujące śruby. Oprawy te są nie tylko lżejsze, ale i o 30% bardziej wytrzymałe od swoich poprzedników.

 

Typy zespołów łożyskowych samonastawnych

W ofercie znajdziesz różne typy zespołów łożyskowych samonastawnych. Dostępne są przede wszystkim modele z oprawą dzieloną, kwadratowym lub rombowym kołnierzem, a także z kołnierzem okrągłym i sworzniowym połączeniem. Ponadto dostępne są oprawy wykonane ze stali tłoczonej, rozwiązania typu naciągowego, kasetowego czy zawieszanego. Sprawdź dane technicznego każdego rozwiązania, a następnie wybierz ten wariant, który spełnia wymagania Twojej aplikacji. Wszystkie szczegóły znajdziesz w katalogu producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.