Czym wyróżniają się łożyska miniaturowe?

Czym wyróżniają się łożyska miniaturowe?

Czym wyróżniają się łożyska miniaturowe? Kiedy stosuje się rozwiązanie tego rodzaju? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Jeśli jesteś zainteresowany łożyskami miniaturowymi, zapraszamy do lektury!

 

  1. Czym jest łożysko miniaturowe?
  2. Czym wyróżniają się miniaturowe łożyska Timken?
  3. Gdzie stosuje się łożyska miniaturowe?

 

Łożyska miniaturowe nierzadko traktuje się jako łożyska specjalne. Jest to spowodowane przede wszystkim ich wielkością, która znacząco różni się od standardowych rozwiązań. Jeśli zastanawiasz się, czy łożyska miniaturowe są dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na ich temat.

 

Czym jest łożysko miniaturowe?

lozysko-miniaturoweSpecjalne łożyska miniaturowe to komponenty, które wyróżniają się swoim rozmiarem. W wymiarach metrycznych średnica wewnętrzna wynosi od 1 do 9 mm, zewnętrzna zaś od 3 do 30 mm. A zatem łożysko miniaturowe jest rozwiązaniem o niewielkiej średnicy otworu, wynoszącej mniej niż 30 mm.

Modele tego rodzaju produkuje się w różnych wariantach. Na rynku znajdziesz zarówno komponenty standardowe, jak i łożyska poprzeczne, skośne, z wydłużonym wewnętrznym pierścieniem czy kołnierzowym zewnętrznym. Dostępne są także produkty, w których stosuje się zewnętrzny pierścień o przekroju szerokim lub cienkim.

Poza wspomnianymi rodzajami komponentów miniaturowych, na rynku można znaleźć także łożyska wzdłużne, których średnica wewnętrzna wynosi 2 – 10 mm, zewnętrzna natomiast 6 – 18 mm.

Jeśli potrzebujesz łożysk miniaturowych, musisz dokładnie zapoznać się z parametrami dostępnych na rynku rozwiązań. Następnie wybrać ten produkt, który spełnia wymagania Twojej aplikacji.

 

Czym wyróżniają się miniaturowe łożyska Timken?

W ofercie marki Timken znajdziesz szereg różnorodnych rozwiązań miniaturowych. Dzięki temu każdy zainteresowany klient jest w stanie znaleźć najbardziej dopasowane małe łożysko toczne dla siebie. W komponentach tych stosuje się różne materiały koszyków oraz różne kształty, co umożliwia uzyskanie jak najlepszej wydajności. Dopasowane uszczelnienia oraz osłony skutecznie chronią wnętrze produktów przed zanieczyszczeniami. Kołnierzowe zewnętrzne pierścienie czy wysunięte wewnętrzne gwarantują prosty montaż. Oferta obejmuje łożyska miniaturowe w różnych wersjach promieniowego luzu, a także kątów działania.

Aby znaleźć optymalne rozwiązanie, koniecznie ściągnij katalog Timken – na przykład ze strony producenta. Przeanalizuj wszystkie parametry i wybierz ten model, który spełnia warunki aplikacji oraz Twoje oczekiwania.

 

Gdzie stosuje się łożyska miniaturowe?

Łożyska miniaturowe znajdą zastosowanie w każdej branży przemysłowej. Najczęściej stosuje się je w urządzeniach ręcznych – na przykład medycznych, żyroskopach, serwomotorach, komorach kriogenicznych czy w silnikach elektrycznych. Łożyska miniaturowe możesz znaleźć także w aparatach, które wykorzystuje się do wspomagania oddechowych funkcji czy w przepływomierzach. Jest wiele aplikacji, które wymagają użycia komponentów tego rodzaju. Wystarczy dobrać odpowiedni model, prawidłowo go zamontować i równie poprawnie eksploatować, by cieszyć się niezawodną pracą urządzenia. Jeśli masz problem z wybraniem optymalnej opcji, skontaktuj się ze specjalistą. Będziesz mieć gwarancję, że ostatecznie otrzymasz najbardziej dopasowane łożysko miniaturowe do aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.