Drukarki termotransferowe - czy warto?

Drukarki termotransferowe – czy warto?

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w drukarki termotransferowe? Aby w pełni odpowiedzieć na to pytanie, warto dokładnie przeanalizować, czym są urządzenia tego rodzaju i gdzie znajdą zastosowanie.

 

 1. Drukarka termotransferowa – co to jest?
 2. Jakie zalety ma drukarka termotransferowa?
 3. Materiały eksploatacyjne dla drukarek termotransferowych

 

Drukarki termotransferowe to urządzenia, dzięki którym można drukować kody kreskowe oraz etykiety różnego rodzaju. Coraz częściej klienci decydują się na rozwiązanie termotransferowe ze względu na jakość wydrukowanych produktów. Zatem co gwarantuje drukarka termotransferowa, że często okazuje się lepszym rozwiązaniem od urządzeń termicznych?

 

Drukarka termotransferowa – co to jest?

Drukarka termotransferowa jest niczym innym jak drukarką do etykiet i kodów kreskowych. Jej sekret tkwi w technologii druku. Druk termotransferowy na etykiecie uzyskuje się za pomocą procesu podgrzania pigmentu, który następnie przenosi się na zamontowany materiał eksploatacyjny. Ważnym elementem konstrukcji jest głowica. W trakcie druku część ta mocno się nagrzewa, uwalniając pigment i nanosząc go na wspomniany materiał. Cały proces druku nie jest skomplikowany, dlaczego zatem uważa się, że drukarki termotransferowe są nierzadko lepszymi urządzeniami, niż standardowe modele termiczne?

 

Propozycje marki Brady

Szeroką gamę drukarek termo transferowych znajdziesz w ofercie marki Brady. Jeśli szukasz rozwiązania stacjonarnego – typu desktop – koniecznie sprawdź serię BBP33. Model ten zapewnia szybki druk (101 mm/s) o rozdzielczości 300 dpi. Pozwala na drukowanie etykiet ciętych, których minimalna szerokość wynosi 6,35 mm, maksymalna zaś 101 mm. Przy etykietach ciągłych szerokość wynosi od 12,5 mm do 3 m. Drukarka termotransferowa BBP33 ma wbudowany szereg standardowych symboli i kodów kreskowych. Do zalet rozwiązania tej serii zalicza się automatyczną konfigurację etykiet. Nie musisz ręcznie kalibrować materiałów, ani regulować czujnika. Sama wymiana kaset z kalką barwiącą i etykiet jest bardzo prosta.

 

Jakie zalety ma drukarka termotransferowa?

W porównaniu z modelami termicznymi drukarki termotransferowe mają znacznie dłuższą listę zalet. Różnicę widać przede wszystkim w trwałości druku. W urządzeniach tytułowych druk ma zdecydowanie dłuższą żywotność, a właściwie w ogóle się nie ściera i nie blaknie. Ponadto produkując etykiety na drukarce termotransferowej, uzyskujemy oznaczenie, które odznacza się doskonałą odpornością na następujące czynniki:

 • ekstremalne temperatury
 • zanieczyszczenia i zabrudzenia
 • wilgoć
 • ścieranie
 • światło
 • substancje myjące
 • smary, oleje
 • ewentualne uszkodzenia mechaniczne

Z tego właśnie powodu termotransferowe drukarki Brady są tak często polecane klientom, którzy szukają rozwiązań dla swojej branży przemysłowej.

 

Materiały eksploatacyjne dla drukarek temotransferowych

Dostępne w ofercie marki Brady drukarki etykiet oferujące druk termotransferowy są urządzeniami uniwersalnymi. Oznacza to, że sprawdzą się właściwie w każdych warunkach i w każdej branży przemysłowej – w tym także w logistyce czy firmie produkcyjnej. Szczególnie, że obsługują przede wszystkim standardowe materiały eksploatacyjne. Lista ta obejmuje między innymi tekstylia, plastik, folię czy papier. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź dokładnie informacje na temat materiałów, z którymi współpracuje. To ważne – szczególnie, jeśli używasz materiałów mniej popularnych.