Jakie łożyska stożkowe?

Jakie łożyska stożkowe?

Zastanawiasz się, jakie łożyska stożkowe kupić? Potrzebujesz tanich, ale i niezawodnych rozwiązań? Sprawdź polecane przez wielu łożyska stożkowe Timken.

 

  1. Czym odznaczają się łożyska stożkowe Timken?
  2. Dlaczego warto kupić łożyska Timken?

 

Wydajne łożyska stożkowe marki Timken to rozwiązania, które przenoszą obciążenia promieniowe oraz osiowe. Doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach pracy, szczególnie komponenty zaprojektowane z myślą o bardziej wymagającej aplikacji. W niniejszym artykule w skrócie omówimy najpopularniejsze łożyska stożkowe, które znajdziesz w ofercie marki Timken.

 

Czym odznaczają się łożyska stożkowe Timken?

Łożyska stożkowe marka Timken produkuje w różnych kombinacjach i konfiguracjach. Dzięki tej różnorodności każdy klient jest w stanie znaleźć najbardziej dopasowane rozwiązanie dla swojej maszyny. Asortyment obejmuje nawet specjalne warianty, zaprojektowane z myślą o najtrudniejszych warunkach. Tego rodzaju łożyska stożkowe wyróżniają się odpowiednio przemyślaną geometrią. W produktach tych stosuje się także skuteczne i wytrzymałe uszczelnienie techniczne, a także specjalnie przygotowaną powierzchnią. Dzięki temu łożyska stożkowe doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach i bardzo wymagających aplikacjach.

 

Jednorzędowe łożyska stożkowe calowe

Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się łożyska calowe jednorzędowe. Te podstawowe komponenty zostały opatentowane jeszcze w 1898 roku. Aktualnie w asortymencie dostępne są w kilku seriach. Na uwagę zasługują szczególnie łożyska jednorzędowe TS, zbudowane z pierścienia zewnętrznego i zespołu pierścienia wewnętrznego. W modelach tych montuje się zwykle stalowe koszyki, które skutecznie utrzymują stożki w odpowiednim odstępie. Komponenty te znajdą zastosowanie we wrzecionach obrabiarek, rolkach przenośników, kołach przyczep i przednich samochodowych, a także w zębnikach i przekładniach różnicowych.

 

Łożysko metryczne – jednorzędowe

W asortymencie dostępne są także jednorzędowe łożyska metryczne, zgodne z ISO 355:2007. Charakteryzują się trwałością i długą żywotnością. Poleca się je do pracy w przekładniach, osiach napędowych, piastach, a także w pompach i przenośnikach wykorzystywanych w wielu branżach przemysłowych. Niektóre ko

mponenty posiadają zewnętrzne pierścienie wyposażone w kołnierz.

Łożyska dwurzędowe

Stożkowe łożyska dostępne są także w wersji dwurzędowej. Dotyczy to głównie komponentów calowych. W modelach tych stosuje się dwa pojedyncze wewnętrzne zespoły oraz podwójne pierścienie zewnętrzne.

 

Łożysko metryczne – parowane

Oferta obejmuje również metryczne łożyska stożkowe parowane. Zespoły tego rodzaju składają się z dwóch komponentów jednorzędowych z pierścieniami dystansowymi. Taka konstrukcja sprawia, że świetnie sprawdzają się w aplikacjach, które wymagają wyższej nośności. Parowane łożysko metryczne znajdzie zastosowanie przede wszystkim w suwnicach, młynach, kalandrach, przekładniach czy przenośnikach węgla.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem produktów marki Timken, koniecznie ściągnij katalog łożysk i dokładnie przeanalizuj parametry oraz możliwości wybranych komponentów. Wybierz te modele, które spełniają wymagania Twojej aplikacji.

 

Dlaczego warto kupić łożyska Timken?

Marka Timken istnieje na rynku od 1899 roku. Poza łożyskami produkuje także inne rozwiązania, takie jak sprzęgła, pasy, łańcuchy i towary pokrewne. Od samego początku firma dąży do tego, by proponować wydajne oraz innowacyjne produkty, odpowiadając na zmieniające się zapotrzebowania i oczekiwania klientów. Dlatego dziś może pochwalić się bogatą ofertą, składającą się z różnorodnych rozwiązań dopasowanych właściwie do wymagań każdej branży przemysłowej. Dodatkowo asortyment składa się zarówno z tanich produktów, jak i nieco droższych, ale w dalszym ciągu dostępny w konkurencyjnej cenie komponentów. W obu przypadkach klient otrzymuje skuteczne i niezawodne rozwiązanie, które zagwarantuje bezawaryjną i długą pracę każdej maszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.