Jakie sprzęgła do enkoderów wybrać?

Szukasz bezawaryjnych sprzęgieł do enkoderów? Koniecznie sprawdź rozwiązania marki KTR! Zatem, jakie sprzęgła do enkoderów wybrać?

 

  1. Jakie sprzęgło do enkodera?
  2. Sprzęgła KTR – seria COUNTEX

 

W przypadku sprzęgieł przemysłowych często poleca się rozwiązania marki KTR. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na bogatą ofertę obejmującą komponenty w przeróżnych wersjach i wariantach. Klienci chwalą sobie także wysoką jakość produktów oraz atrakcyjne. Jeśli i Ty szukasz sprzęgieł – na przykład do enkoderów – koniecznie ściągnij katalog KTR i znajdź optymalne rozwiązanie dla siebie. W niniejszym artykule pokrótce omówimy rozwiązanie, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Zapraszamy na szybki skrót tematu.

 

Jakie sprzęgło do enkodera?

Odpowiednie sprzęgła przemysłowe wykorzystuje się do łączenia wału enkodera z wałem innej części obrotowej. Komponenty tego rodzaju skutecznie kompensują wszelkie kątowe odchylenia i ewentualne błędy niewspółosiowości. Warto w takich aplikacjach wykorzystywać odpowiednie sprzęgło, ponieważ takie rozwiązanie jest w stanie odciążyć wał enkodera.

Do enkoderów poleca się specjalne rozwiązania, modele nacinane, mieszkowe, kłowe czy produkty typu FLEX. Ważne, by zastosować komponenty elastyczne. Na przykład sprzęgła mieszkowe nie tylko gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie awarii, ale i skutecznie kompensują przesunięcia osiowe i promieniowe. Podobnie właściwie jak sprzęgła kłowe, które uważa się aktualnie za jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Zatem możliwości jest wiele, my jednak proponujemy sprawdzić asortyment marki KTR. Szczególnie że w ofercie wspomnianej firmy znajdziesz specjalną serię sprzęgieł, zaprojektowanych z myślą o aplikacjach tego rodzaju.

 

Sprzęgła KTR – seria COUNTEX

Seria COUNTEX obejmuje specjalne modele do enkoderów. Te trzyczęściowe, skrętnie sztywne i bezluzowe rozwiązania charakteryzują się przede wszystkim krótką, zwartą konstrukcją oraz zdolnością do skutecznego sprzeglo-countexkompensowania odchyłek osiowych, promieniowych oraz kątowych. Sprzęgła do enkoderów tej serii mogą pracować w temperaturze otoczenia od -40 do 160 stopni Celsjusza. Do zalet tych modeli zalicza się także fakt, że są to komponenty izolujące elektrycznie. Ponadto wyróżniają się niewielkimi wymiarami i tym samym niewielkimi momentami bezwładności. Dwukardanowe sprzęgła COUNTEX produkuje się w tolerancji H7. Zwarta konstrukcja natomiast sprawia, że komponenty tej serii doskonale sprawdzają się w wąskiej przestrzeni.

Wydajne sprzęgła KTR COUNTEX to idealna opcja do bezluzowych napędów. Poleca się je przede wszystkim układom sterującym i pomiarowym. Znajdą zastosowanie również w automatyce i technice medycznej.