Których producentów łożysk warto znać?

Których producentów łożysk warto znać?

O ile dobranie łożyska tocznego nie musi sprawiać problemów, o tyle zdecydowanie się na konkretną markę już tak. Zatem, których producentów łożysk warto znać?

 

  1. Wydajne łożyska SKF
  2. Japońskie tanie łożyska
  3. Polskie łożyska PBF

 

Łożyska toczne muszą być pod każdym względem dopasowane do warunków pracy i wymagań maszyny, aby mogły przez cały czas skutecznie i wydajnie pracować. O ile dobór optymalnego rozwiązania może nie być problemem, o tyle ten pojawia się, gdy musimy zdecydować, którego producenta wybrać. W takiej sytuacji można posiłkować się opiniami innych klientów. Dziś przedstawiamy popularne firmy łożyskowe, które cieszą się popularnością na polskim rynku i które warto znać.

 

Wydajne łożyska SKF

Marka SKF powstała ponad 100 lat temu, a dokładniej w 1907 roku. Wszystko zaczęło się od badań przeprowadzanych przez pracownika fabryki włókienniczej – Sven’a Wingquist’a. Próbował zmodernizować łożyskowe węzły, które stosowano w maszynach pracujących we wspomnianej manufakturze włókienniczej. Dzięki tym badaniom Sven’owi udało się opatentować innowacyjne – w tamtych czasach – łożysko kulkowe, a to z kolei sprawiło, że dyrekcja zakładu założyła fabrykę, która miała zająć się produkcją tych komponentów. I tak w 1907 roku na rynku pojawiła się firma SKF. Marka szybko się rozwijała i już w 1912 roku miała oddziały w aż 32 państwach. W 1923 roku łożyska SKF pojawiły się także w Polsce.

Firma rozwija się do dziś. Aktualnie zajmuje się produkcją łożysk tocznych, opraw łożyskowych, a także przyrządów i innych elementów, które służą do łożyskowania. W ofercie znajdziesz między innymi łożyska kulkowe, stożkowe, igiełkowe, baryłkowe, walcowe – oczywiście w różnych wariantach oraz rozwiązania specjalne. Pamiętaj, by dokładnie przeanalizować właściwości interesujących Cię komponentów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że inwestujesz w optymalne łożysko toczne, które spełni wymagania danej aplikacji. W przypadku problemów z doborem odpowiedniego modelu koniecznie skorzystaj z pomocy specjalistów.

 

Japońskie tanie łożyska

lozysko-nachiJeśli interesują Cię tanie łożyska, koniecznie sprawdź rozwiązania japońskich marek. Na uwagę zasługują przede wszystkim produkty Nachi. Firma powstała w 1928 roku i od samego początku zajmuje się produkcją wydajnych oraz niezawodnych rozwiązań. Popularne łożyska Nachi charakteryzują się wyjątkową trwałością i – w większości przypadków – niską ceną. Ponadto firma od wielu lat wykorzystuje materiały, które są przyjazne dla naszego środowiska. Komponenty wyróżniają się także doskonałą cichobieżnością i precyzyjnością.

Pierwsze biura marki Nachi pojawiły się w Europie już w 1967 roku. W ten sposób rozpoczęła się popularność łożysk na naszym kontynencie i trwa do dziś. Oferta obejmuje przede wszystkim łożyska stożkowe, baryłkowe, walcowe oraz kulkowe. Oczywiście każda ta kategoria składa się z komponentów w różnych konfiguracjach. Gwarantujemy, że znajdziesz optymalne rozwiązanie dla siebie.

Drugą – równie popularną – firmą, na którą warto zwrócić uwagę, jest NSK. Nieco starsza od poprzedniczki, ponieważ na rynku pojawiła się już w 1916 roku. Do lat 50. ubiegłego wieku marka zajmowała się głównie produkcją łożysk tocznych. Następnie zaczęła poszerzać swoją ofertę i wprowadziła między innymi rozwiązania z zakresu techniki linowej, części samochodowe czy układy kierownice. W Europie firma NSK pojawiła się w 1963 roku. Asortyment marki obejmuje trwałe i niezawodne łożyska baryłkowe, walcowe, stożkowe oraz kulkowe. Bez względu na to, jaki wariant wybierzesz, zawsze otrzymasz gwarancję skutecznej, precyzyjnej i bezawaryjnej pracy. Wydajne łożyska NSK świetnie sprawdzają się także w nieco trudniejszych warunkach. Oczywiście, jeśli wybierzemy odpowiedni model do aplikacji.

 

Polskie łożyska PBF

Dla klientów, którzy cenią sobie polskie produkty, polecamy łożyska PBF (Polish Bearings Factory) – dawniej znane jako FŁT Kraśnik. Wyróżniają się przede wszystkim niezawodnością i wysoką precyzją. Marka pojawiła się na rynku w 1938 roku i pierwotnie zajmowała się produkcją amunicji. W ciągu dziesięciu lat przebranżowiła się i zaczęła tworzyć łożyska toczne. Oferta obejmuje w głównej mierze modele kulkowe, ale w asortymencie znajdziesz także komponenty walcowe oraz stożkowe. Są to produkty trwałe, wytrzymałe i przystosowane do konkretnych warunków. Zatem dostępne są zarówno tanie łożyska, jak i nieco droższe rozwiązania, polecane bardziej wymagającym aplikacjom. Z produktów FŁT Kraśnik dużą popularnością cieszą się również łożyska wielkogabarytowe, w tym modele kulkowe, walcowe, stożkowe i baryłkowe oraz specjalne.

Producentów łożysk jest znacznie więcej. Wyżej przedstawiliśmy trzy marki, które cieszą się dużą popularnością wśród polskich klientów. Gwarantujemy, że każda wspomniana firma spełni Twoje oczekiwania. Zatem, jeśli zastanawiasz się, którego producenta wybrać, sprawdź łożyska SKF, NSK, Nachi lub FŁT Kraśnik już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.