Łozyska przemysłowe NTN-SNR - oferta

Łożyska przemysłowe NTN-SNR – oferta

Jeśli interesują Cię wydajne łożyska przemysłowe, sprawdź koniecznie rozwiązania marek NTN-SNR. W niniejszym artykule przedstawiamy w skrócie ofertę oraz produkty, na które warto zwrócić uwagę.

 

  1. Łożyska kulkowe NTN-SNR
  2. Łożyska wałeczkowe NTN-SNR

 

Gwarantujemy, że bez względu na to, jakie łożysko toczne z oferty NTN-SNR wybierzesz, zawsze otrzymasz sprawdzony i niezawodny produkt. Pamiętaj jednak, by prawidłowo dobierać komponent do warunków pracy, środowiska i wymagań danej maszyny. W innym przypadku łożysko toczne zużyje się za szybko lub ulegnie awarii, narażając Twoją firmę na większe koszty eksploatacyjne.

 

Łożyska kulkowe NTN-SNR

lozysko-snrPopularne łożyska kulkowe w ofercie NTN-SNR dostępne są w wielu wariantach. Doskonale sprawdzą się w aplikacjach, w których występują obciążenia poprzeczne i/lub wzdłużne. To, czy dane łożysko kulkowe przejmuje siły osiowe, zależy od jego wewnętrznej konstrukcji.

W asortymencie znajdziesz przede wszystkim standardową serię modeli jedno- oraz dwurzędowych. W komponentach tych stosuje się koszyki mosiężne, masywne stalowe, wykonane ze stali nitowanej lub poliamidu wzmocnionego szklanym włóknem. Oczywiście produkty tej grupy mogą mieć także uszczelnienie techniczne. Do łożysk kulkowych NTN-SNR stosuje między innymi blaszki ochronne oraz uszczelki standardowe, bezstykowe labiryntowe, stykowe do wysokich (+150 stopni Celsjusza) lub bardzo wysokich temperatur (+200 stopni Celsjusza), a także do skrajnych temperatur (zakres: -100 – 200 stopni Celsjusza). Dostępne w asortymencie komponenty różnią się także wielkością luzu promieniowego czy klasą dokładności.

Z kulkowych rozwiązań wyróżnia się również specjalne serie. W ofercie znajdziesz między innymi produkty serii EMR, dedykowane głównie silnikom elektrycznym czy modele CLEAN, które sprawdzą się tam, gdzie występuje bardzo wysoka próżnia – np. aeronautyka czy przemysł półprzewodnikowy.

Poza standardowymi łożyskami kulkowymi oferta NTN-SNR obejmuje także warianty skośne, o styku czteropunktowym, samonastawne, miniaturowe i cienkościenne. Szczegółowe informacje na ich temat znajdziesz w katalogu producentów. Koniecznie pobierz broszurę, by znaleźć optymalne rozwiązanie dla siebie.

 

Łożyska wałeczkowe NTN-SNR

lozysko-stozkoweKategoria łożysk wałeczkowych w przypadku NTN-SNR obejmuje łożyska stożkowe w wersji jedno-, dwu- lub czterorzędowej. Modele tej grupy skutecznie przejmują obciążenia poprzeczne i wzdłużne jednokierunkowe. Najczęściej pracują z drugim takim samym łożyskiem ustawionym przeciwnie. Jednorzędowe standardowe łożyska stożkowe dostępne są z kątem działania od 10 do 31 stopni. Dla wymagających aplikacji polecamy serię ECO-TOP, wyróżniające się odpowiednio zoptymalizowaną konstrukcją oraz wydłużoną trwałością nawet o 180%.

Z wałeczkowych w ofercie znajdziesz także łożyska baryłkowe, które skutecznie kompensują wszelkie błędy niewspółosiowości oraz ugięcia wału. Mają zdolność przejmowania bardzo dużych obciążeń poprzecznych i wzdłużnych w dwóch kierunkach. NTN-SNR produkuje je zarówno z otworem walcowym, jak i stożkowym. Asortyment obejmuje również specjalne rozwiązania, na przykład przeznaczone do pracy w branży górniczej, kamieniołomach czy metalurgii. Grupa modeli specjalnych obejmuje także komponenty wypełnione smarem stałym, dwuczęściowe czy przystosowane do wysokich temperatur. Do zastosowań papierniczych czy drukarskich polecamy szczególnie łożyska stożkowe, w których stosuje się nawęglony pierścień wewnętrzny.

Standardowe łożyska walcowe NTN-SNR charakteryzują się wysoką sztywnością i zdolnością przenoszenia ogromnych obciążeń poprzecznych. Oferta obejmuje walcowe rozwiązania w wersji jedno-, dwu- oraz czterorzędowej. Dostępne są także komponenty dwurzędowe z pełną ilością elementów tocznych, które sprawdzą się tam, gdzie występują duże obciążenia promieniowe oraz gdzie wymaga się od łożyska większej sztywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.