Łożyska samonastawne

Łożyska samonastawne to popularne modele, które najczęściej wykorzystuje się w prostych łożyskowaniach.

  1. Łożyska samonastawne
  2. Zastosowanie łożysk samonastawnych
  3. Oferta łożysk samonastawnych

Aby łożysko samonastawne mogło spełnić wszystkie Twoje oczekiwania, musi być odpowiednio dobrane. W innym przypadku nie będzie w stanie sprostać wymaganiom, stawianym przez daną aplikację.

Łożyska samonastawne

Łożyska samonastawne charakteryzują się prostą budową. Najczęściej wykorzystywane są jako modele ustalające oraz do prostych łożyskowań, na przykład krótkich wałów. Najpopularniejsze łożyska samonastawne to produkty kulkowe jednorzędowe, poprzeczne, jednakże ze zmodyfikowaną powierzchnią zewnętrznego pierścienia.
Dostępne są jako gotowe produkty do zabudowy. Gwarantują bardzo prosty montaż oraz demontaż. Charakteryzują się wysoką wahliwością. Bez problemu korygują niedokładności, występujące przez uginanie się wałków lub niepoprawny montaż. Samodzielnie kompensują także niewspółosiowość wstępną.
Do zalet modeli samonastawnych zalicza się odporność na korozję, możliwość zastosowania w sztywnej oprawie oraz duża żywotność. Zapewniają znacznie obniżony poziom drgań oraz hałasu, w przeciwieństwie do innych modeli. Dosyć popularne wśród naszych klientów należą łożyska Y SKF, charakteryzujące się wysoką jakością, niezawodnością oraz trwałością. Dużym zainteresowaniem cieszą się także samonastawne łożyska FAG, charakteryzujące się przede wszystkim niskim tarciem i cichą pracą.
Produkty samonastawne gwarantują proste mocowanie na wale. Lista możliwości zastosowania w przypadku tych modeli może ulec wydłużeniu, szczególnie jeśli planujemy zamontować łożysko w oprawie.

Zastosowanie łożysk samonastawnych

Najczęściej spotyka się je na przykład w rolniczych, budowlanych, górniczych maszynach, a także podnośnikach, narzędziach tekstylnych czy w branży spożywczej. I – tak jak już wspomnieliśmy – stosuje się je przede wszystkim przy prostych łożyskowaniach.

Oferta łożysk samonastawnych

Dostępne są modele samonastawne o płaskim lub zaokrąglonym kształcie zewnętrznego pierścienia, z koszykami wyprodukowanymi ze stali lub tworzywa, z cylindrycznym, czterokątnym, stożkowym (1:12) lub sześciokątnym typem otworu. W przypadku uszczelniania, w sklepie Zaopatrzenie24 możesz znaleźć modele bez uszczelnienia, z uszczelnieniem dwustronnym gumowym lub dwustronnym metalowym.

Wybór odpowiedniego produktu może sprawiać problemy. Dlatego, jeśli nie jesteś pewny, który model wybrać, koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami już dziś. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać każdemu problemowi. Ponadto gwarantujemy profesjonalne doradztwo oraz indywidualne podejście do każdego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.