Niezawodne łożyska kulkowe skośne

Niezawodne łożyska kulkowe skośne

Interesują Cię niezawodne łożyska kulkowe skośne? Szukasz sprawdzonego rozwiązania? Sprawdź asortyment marki NSK! Gwarantujemy, że łożyska kulkowe skośne tej firmy spełnią Twoje oczekiwania.

 

  1. Łożyska kulkowe skośne NSK – budowa
  2. Możliwości i zastosowanie łożysk kulkowych skośnych

 

Łożyska kulkowe skośne z serii BEAW to stosunkowo nowe rozwiązanie, które na rynku pojawiło się nie tak dawno. Są to modele BW z nieco przerobioną konstrukcją, która ma korzystny wpływ na parametr związany z wydajnością. Zatem, jeśli znajdziesz łożyska kulkowe skośne oznaczone jako BEAW, oznacza to, że jest to rozwiązanie o podwyższonej wydajności.
Produkty dostępne są w wersji jednorzędowej, dwurzędowej oraz jednorzędowej dwukierunkowej.

 

Łożyska kulkowe skośne NSK – budowa

Klasyczne łożyska kulkowe skośne zbudowane są z pierścieni – wewnętrznego oraz wewnętrznego i kulek. Ich kąt działania umożliwia przyjmowanie zarówno obciążeń promieniowych i osiowych w jednym kierunku. Standardowe łożysko kulkowe w wersji skośnej używane jest w różnych zestawach – na przykład poczwórnych – gdyż osiowa składowa generuje się w trakcie przyłożenia poprzecznego obciążenia.
W konstrukcji łożysk kulkowych skośnych serii BEAW zastosowano nieco odmienną konstrukcję. W porównaniu ze standardowymi modelami w pierścieniu zewnętrznym otwór jest większy. Natomiast w pierścieniu wewnętrznym średnica obrzeży jest znacząco mniejsza. Takie rozwiązanie zapewnia lepszy i skuteczniejszy obieg środka smarnego, ponieważ między elementami pojawił się większy – niż standardowo – prześwit.
Również i elementy toczne uległy zmianie. W porównaniu do konwencjonalnych łożysk kulkowych, kulki w komponentach serii BEAW są większe. To z kolei korzystnie wpłynęło na trwałość zmęczeniową mechanizmu.

 

Możliwości i zastosowanie łożysk kulkowych skośnych

Łożyska kulkowe skośne jednorzędowe odznaczają się tym, że przyjmują obciążenia osiowe tylko w jednym kierunku. Są doskonałym rozwiązaniem dla wrzecion pracujących w obrabiarkach lub w układach wielokrotnych czy zdwojonych. Jeśli szukasz produktu, który umożliwia przenoszenie obciążenia osiowego w dwóch kierunkach, koniecznie sprawdź łożyska kulkowe skośne jednorzędowe dwukierunkowe. Dwurzędowe modele natomiast gwarantują podobne parametry, jak wersja jednorzędowa, z tym że są one nieco podwyższone. Dokładniej – otrzymasz takie same możliwości, jak w sytuacji, w której zamontowałbyś dwa jednorzędowe łożyska kulkowe skośne jednokierunkowe w tak zwanym układzie rozbieżnym.
Z reguły łożyska kulkowe skośne serii BEAW poleca się także do montowania w pompach, sprężarkach czy w maszynach wykorzystywanych do formowania wtryskowego. Ponadto doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zwykłe łożyska kulkowe zawodzą – głównie przez konieczność przenoszenia także obciążenia wzdłużnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.