Nowe sprzęgła kołnierzowe KTR

Nowe sprzęgła kołnierzowe KTR

Na początku roku marka KTR przedstawiła nowe sprzęgła kołnierzowe wysokoelastyczne. Sprawdź, czym wyróżniają się w porównaniu do obecnych w ofercie już rozwiązań.

 

  1. Co to jest sprzęgło SINULASTIC?
  2. Warianty sprzęgieł kołnierzowych KTR SINULASTIC

 

Nowe skrętnie wysokoelastyczne sprzęgło kołnierzowe marki SINULASTIC to odpowiedź na stale rosnące wymagania maszyn i urządzeń przemysłowych. Koniecznie sprawdź, czym charakteryzują się te rozwiązania i zdecyduj, czy nie będą lepszą opcją dla Ciebie. Dziś w skrócie omawiamy podstawowe informacje na ich temat. Szczegółowe dane natomiast znajdziesz oczywiście w katalogu producenta.

 

Co to jest sprzęgło SINULASTIC?

sprzegla-ktrSeria SINULASTIC obejmuje sprzęgła kołnierzowe skrętnie wysokoelastyczne. To rozwiązania zaprojektowane z myślą o silnikach wysokoprężnych, ciężkich maszynach budowlanych, ogromnych pompach hydraulicznych oraz o przekładniach i sprężarkach. Wspomniane aplikacje wymagają zastosowania sprzęgieł wyróżniających się wysoką elastycznością skrętną, dzięki czemu komponenty te mogą bez problemu tłumić drgania, które generuje silnik wysokoprężny. I takie właśnie są tytułowe, nowe sprzęgła KTR serii SINULASTIC.

Między pierścieniem kołnierza a piastą stosuje się wysokoelastyczny elastomer. To on odpowiada za skuteczne tłumienie drgań skrętnych. Zakres osiąganych kątów skręcania zależy od twardości Shore’a elastomeru. Z reguły waha się między 13 a 18 stopni.

Aktualnie seria SINULASTIC obejmuje aż cztery warianty sprzęgieł o momentach nominalnych od 1800 do 25000 Nm. Zainteresowany klient może wybrać nie tylko odpowiednie wykonanie czy rozmiar, ale także typ elastomeru.

Do zalet sprzęgieł serii SINULASTIC zalicza się między innymi wspomnianą już wysoką elastyczność, skuteczne tłumienie drgań oraz zdolność kompensowania odchyłek.

 

Warianty sprzęgieł kołnierzowych KTR SINULASTIC

Aktualnie w ofercie dostępne są cztery warianty sprzęgła SINULASTIC. W asortymencie znajdziesz modele zewnętrznie wsuwane (A), z piastą Taperlock (T), z piastą zębatą (B) oraz przeznaczone do kompensowania bardzo dużych odchyłek (V).

Wsuwane sprzęgło kołnierzowe SINULASTIC A to rozwiązanie ze wsuwanym między pierścień kołnierza a piastą wielowypustowym elastomerem. Do zalet zalicza się odpowiednio zoptymalizowany kształt zęba, dzięki czemu komponent jest bardziej wytrzymały tam, gdzie występują duże obciążenia. Modele te mają zdolność tłumienia skrętnych drgań i kompensowania odchyłek powstających zarówno po stronie napędzanej, jak i napędzającej.
Seria SINULASTIC V obejmuje wysokoelastyczne, sprzęgła kołnierzowe bezluzowe. Modele te przeznaczone są do aplikacji, gdzie występują duże odchyłki promieniowe, osiowe i kątowe.

SINULASTIC B to sprzęgło kołnierzowe z piastą zębatą. Charakteryzuje się wsuwanym połączeniem, odpornością na duże obciążenia, skutecznością w tłumieniu drgań i kompensowaniu odchyłek.

 

To tylko kilka podstawowych informacji na temat sprzęgieł KTR serii SINULASTIC. Wszystkie szczegółowe dane techniczne zawiera katalog KTR, który znajdziesz między innymi na stronie producenta. Zapoznaj się ze właściwościami, zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie i złożysz zamówienie.