Nowość w ofercie KTR: sprzęgła ROFLEX

Nowość w ofercie KTR: sprzęgła ROFLEX

Nowe sprzęgła do łączenia wałów pojawiły się w ofercie popularnego producenta sprzęgieł KTR. Czym wyróżniają się te skrzętnie elastyczne i bezpieczne rozwiązania? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

 

  1. Czym jest sprzęgło ROFLEX?
  2. Sprzęgła ROFLEX KTR – charakterystyka

 

W ofercie marki KTR pojawiło się kilka nowości. O jedne z nich pisaliśmy już jakiś czas temu. Dziś natomiast zwracamy uwagę na nowe sprzęgło skrzętnie elastyczne i bezpieczne, które świetnie sprawdzi się do łączenia wałów. Czym się wyróżnia? Jakie ma zalety? W jakich wariantach jest aktualnie dostępny? Jeśli jesteś zainteresowany nowym sprzęgłem serii ROFLEX marki KTR, zapraszamy do lektury.

 

Czym jest sprzęgło ROFLEX?

sprzęgła-roflex-ktrNowe sprzęgło KTR serii ROFLEX to niezawodne, krótkie i zwarte rozwiązanie, przeznaczone do łączenia wałów. Produkty te są zgodne z normą DIN 740. Do cech charakterystycznych zalicza się łatwą obsługę, wspomnianą zwartą konstrukcję oraz zdolność do kompensowania odchyłek i tłumienia drgań skrętnych.

Sprzęgła KTR serii ROFLEX zbudowane są z dwóch piast. Kły tej pierwsze umieszcza się w specjalnych gniazdach tej drugiej. Między kłami w gniazdach znajdują się także elastomery, które mają zdolność przenoszenia momentów obrotowych i jednoczesnego kompensowania różnych odchyłek.

Aktualnie sprzęgło skrzętnie elastyczne dostępne jest w dwóch wariantach i siedmiu rozmiarach. Produkty te przeznaczone są dla momentów obrotowych w zakresie od 65 do 790 Nm. W przyszłym roku oferta ta zostanie rozszerzona o kolejne wykonania. Pojawi się pięć następnych rozmiarów dla momentów obrotowych do 5000 Nm. Jeśli aktualnie dostępne rozwiązania nie są optymalną opcją dla Twojej maszyny, gwarantujemy, że warto poczekać!

 

Sprzęgła ROFLEX KTR – charakterystyka

Dzięki zwartej obudowie sprzęgła ROFLEX pozwalają na bezproblemowe wykorzystywanie ich tam, gdzie mamy małą odległość między łączonymi wałami. Tym samym możemy zaoszczędzić sporo miejsca w maszynie. Niniejsze produkty niezawodnie kompensują odchyłki wałów – zarówno osiowe, jak i kątowe czy promieniowe. Jednocześnie mają zdolność redukowania drgań skrętnych i tłumienia udarów. Jak każdy produkt marki KTR również i sprzęgła ROFLEX są dopuszczone do pracy w strefie zagrożonej wybuchem. Możliwość ta potwierdzona jest deklaracją EAC – przeznaczoną dla regionu euroazjatyckiego oraz ATEX – dla regionu europejskiego.

Skrętnie elastyczne sprzęgła ROFLEX wykazują świetną odporność na uszkodzenia. Bezobsługowe rozwiązania przeznaczone są do montażu osiowego. Zakres temperatury stosowania elastomerów typu NBR wynosi od -30 do 80 stopni Celsjusza. Produkty mogą pracować również w temperaturze do 120 stopni Celsjusza, ale tylko chwilowo.

Aktualnie dostępne są sprzęgła ROFLEX N oraz ROFLEX SH Split. Te pierwsze to standardowe rozwiązania, drugie natomiast zostały skonstruowane tak, że elastomery można bez problemu wymieniać bez konieczności odsuwania połączonych maszyn. Seria ROFLEX SH Split obejmuje trzyczęściowe komponenty, które precyzyjnie przenoszą moment obrotowy oraz skutecznie tłumią drgania skrętne. Montuje się je za pośrednictwem czterech śrub. Zastosowanie znajdą przede wszystkim w ogólnej budowie maszyn. Elastomerowy ślizgowy pierścień można wymieniać już po zamontowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.