Pasy do maszyn rolniczych

Lato to czas żniw. To okres wzmożonej pracy. To również kwartał, w którym wszystkie maszyny rolnicze i urządzenia są intensywnie wykorzystywane. Ze względu na większą aktywność, każdy element mechanizmów może ulec uszkodzeniu. Dlatego podczas wymiany czy naprawy warto inwestować w wysokiej jakości produkty, które są wydajne i efektywne.

 

Jednym z wielu elementów, które wykorzystywane są w maszynach rolniczych, jest pas klinowy. Urządzenia te mają znacznie większe wymagania od tych, które możemy znaleźć w innych branżach przemysłowych, dlatego też potrzebują specjalnych pasów, które spełnią ich kryteria techniczne. Muszą być przede wszystkim trwałe, czego nie zapewnią nam klasycznie wykonane pasy jezdne. Producenci latami opracowują specjalne składy, mieszając ze sobą wysokiej jakości materiały, które przystosowane będą do cięższej pracy.

 

Podczas dokonywania zakupów ważna jest również kwestia naciągu. Jeśli pas okaże się za duży, zdecydowanie fakt ten wpłynie na jego żywotność, znacznie go skracając. Natomiast za mały model nie zagwarantuje płynnej pracy.

Pasy muszą być odpowiednio zabezpieczone przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Zabrudzenia zwykle ścierają boki pasów, co doprowadza do ich uszkodzenia i zerwania.

Według specjalistów w maszynach rolniczych najczęściej stosuje się pasy zębate, ponieważ charakteryzują się wyższą odpornością na zużycie i zapewniają płynniejszą pracę. Ponadto doskonale radzą sobie przy gwałtownych zmianach prędkości i kierunku. W naszym sklepie Zaopatrzenie oprócz modelów zębatych, znajdziesz również pasy klinowe bizon, wielorowkowe i wariatorowe. Cały asortyment charakteryzuje się przede wszystkim precyzją, wysoką jakością i doskonałymi mieszankami materiałów, które gwarantują trwałość i tym samym dłuższą żywotność. Dysponujemy głównie pasami od renomowanych producentów. Jednakże w zasobach posiadamy także tańsze produkty mniej znanych marek, które również oferują wysokie właściwości i na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Sprawdź naszą ofertę już dziś!

2 thoughts on “Pasy do maszyn rolniczych”

  1. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ilością asortymentu w waszym sklepie internetowym, tak trzymać!

  2. To prawda, konserwacja maszyn na roli jest bardzo ważna. Raz zignorowałem dziwne dźwięki dochodzące z maszyny właśnie i pas puścił kiedy nie byłem na to przygotowany. Tyle stresu ile się wtedy najadłem przypomina mi, żebym zawsze po pracy sprawdzał stan urządzeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.