Pełna oferta Brady

Pełna oferta Brady

Interesujesz się wprowadzeniem systemu LOTO do swojej firmy? A może szukasz informacji na temat rozwiązań z zakresu samodzielnego produkowania oznaczeń? Kompleksowa i pełna oferta Brady sprawia, że wszystko, co związane z bezpieczeństwem w firmie, znajdziesz w jednym miejscu. Dziś omówimy najważniejsze kategorie produktów.

 

  1. Usługi Brady
  2. Oprogramowanie Brady do LOTO
  3. Produkty LOTO
  4. Wytrszymałe kłódki Brady
  5. Zawieszki tagout i inne oznaczenia
  6. Drukarki etykiet Brady

 

Amerykańska marka Brady cieszy się coraz większą popularnością ze względu na rozbudowany asortyment. W ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do wprowadzenia systemu LOTO w swoim zakładzie pracy. Jeśli zastanawiasz się, jakie dokładnie produkty obejmuje asortyment Brady, zapraszamy do lektury.

 

Usługi Brady

Najważniejszą usługą proponowaną przez markę Brady, jest audyt LOTO, przeprowadzany przez eksperta. Wdrażanie systemu lockout tagout składa się z kilku etapów i każdy z nich jest niewątpliwie istotny. Chociaż dobranie optymalnych blokad może wydawać się łatwym zadaniem, sama identyfikacja punktów krytycznych czy stworzenie procedur może sprawiać problemy. A już na pewno są to zadania zwykle czasochłonne. Dlatego właśnie warto korzystać z pomocy specjalistów, którzy nie tylko pomagają opracować wspomniane procedury i dokumenty, ale także wskazują wszystkie punkty doprowadzania energii przy poszczególnych maszynach, dobierają optymalne rozwiązania i szkolą wszystkich pracowników.

 

Oprogramowanie Brady do LOTO

LINK360 to specjalne oprogramowanie umożliwiające proste i bezproblemowe zarządzanie, weryfikowanie, tworzenie i wizualizowanie wszelkich procedur związanych z bezpieczeństwem i z systemem LOTO. Dodatkową zaletą stworzenia takiego programu jest możliwość zaktualizowania lub wpisania nowych procedur z każdego miejsca i w każdym momencie. Dzięki LINK360 wszystkie dokumenty, informacje i instrukcje są dostępne. Zatem każdy pracownik może z nich korzystać w razie potrzeby i to nie tylko będąc na miejscu pracy. Program umożliwia także na udostępnianie procedur w zakładach, należących do tej samej firmy, ale rozmieszczonych nawet poza granicami danego państwa.

 

Produkty LOTO

blokady-bradyOferta obejmuje różnego rodzaju blokady Brady, które znajdą zastosowanie w każdej branży przemysłowej. Dostępne są rozwiązania dla wielu punktów kontroli, co pozwala na bezproblemowe znalezienie najbardziej odpowiadającego nam produktu. Dzięki asortymentowi tego rodzaju jesteśmy w stanie skutecznie zablokować punkty kontroli energii i tym samym zapobiec uruchomienia maszyny podczas jej konserwacji. Tym samym zmniejszamy ryzyko wystąpienia wypadku i chronimy urządzenie, które również mogłoby się uszkodzić w takiej sytuacji. Ruchome części, a także nieco specyficzne miejsca możemy zablokować uniwersalnymi rozwiązaniami. Oczywiście w ofercie znajdziesz także blokady zaprojektowane z myślą o konkretnych punktach – na przykład do zaworów, włączników czy przełączników.

 

Wytrzymałe kłódki Brady

Niektóre blokady LOTO można dodatkowo zabezpieczyć odpowiednią kłódką. Asortyment Brady obejmuje komponenty wyprodukowane z przeróżnych materiałów, dzięki czemu rozwiązanie tego rodzaju znajdzie zastosowanie właściwie przy każdej maszynie. W ofercie znajdziesz kłódki w kilku kolorach, różniące się między sobą na przykład wielkością oraz obudową. Wykorzystywanie konkretnej barwy może pomóc w szybkiej identyfikacji – na przykład, gdy zastanawiamy się, który zespół rozpoczął prace konserwacyjne lub serwisowe przy zablokowanym urządzeniu.

Kupując kłódki, zwróć koniecznie uwagę na obudowę, a szczególnie na materiał, z którego została wykonana. Dostępne są na przykład produkty odznaczające się podwyższoną odpornością na ścieranie, czy rozwiązania nieprzewodzące. Wszystkie kłódki wyróżniają się niezwykłą trwałością i mogą współpracować także z wieloma kluczami. Wszystko zależy od tego, jaki system nas interesuje. Jest także możliwość zamówienia kluczy typu master i grandmaster, co pozwala na otwieranie jednym produktem kłódek kilku serii.

 

Zawieszki tagout i inne oznaczenia

System LOTO polega nie tylko na blokowaniu, ale także i znakowaniu zamkniętych punktów krytycznych. Dlatego w ofercie znajdziesz również zawieszki, które najczęściej umieszcza się przy blokujących kłódkach. Na etykietach zwykle podaje się informacje na temat przyczyny wyłączenia maszyny, kto zajmuje się serwisem, a także planowany czas zakończenia prac.
Oferta obejmuje gotowe zawieszki w różnych wersjach językowych. Jest również możliwość zaprojektowania specjalnego oznaczenia, na życzenie klienta.

 

Drukarki etykiet Brady

drukarka-etykietDziś oznaczenia można tworzyć również samodzielnie. W asortymencie Brady znajdziesz termotransferowe drukarki etykiet, pozwalające na szybkie projektowanie i drukowanie interesujących nas w danym momencie oznaczeń. Urządzenia charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością i trwałością. Na rynku dostępne są drukarki do etykiet w kilku seriach, a to oznacza, że między sobą mogą różnić się pewnymi możliwościami i właściwościami. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup, dokładnie sprawdź parametry interesujących Cię rozwiązań i na tej podstawie zdecyduj, która drukarka etykiet spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku problemów lub dodatkowych pytań koniecznie skontaktuj się ze specjalistą. Ekspert pomoże Ci dobrać optymalne urządzenie dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.