Sprzęgła kołnierzowe KTR

Sprzęgła kołnierzowe KTR

Potrzebujesz sprzęgieł kołnierzowych? Szukasz tylko i wyłącznie sprawdzonych produktów? Polecamy sprawdzić sprzęgła kołnierzowe KTR! Dziś omówimy najpopularniejsze serie, które znajdziesz w ofercie wspomnianej marki.

 

  1. Co to jest sprzęgło kołnierzowe?
  2. Jakie sprzęgła kołnierzowe KTR warto kupić?

 

Jeśli interesują Cię niezawodne i skuteczne sprzęgła, koniecznie sprawdź rozwiązania produkowane przez markę KTR! Komponenty wspomnianej firmy cieszą się dużą popularnością na międzynarodowym rynku. Jest to spowodowane nie tylko wysoką jakością, ale i różnorodnością. Oferta jest tak szeroka, że pozwala na znalezienie optymalnych rozwiązań właściwie do każdego rodzaju aplikacji.

 

Co to jest sprzęgło kołnierzowe?

Standardowe sprzęgło kołnierzowe to rozwiązanie sztywne i przymusowe. Składa się z dwóch tarcz, które ze sobą łączy się za pośrednictwem śrub. Śruby te dokręca się w ten sposób, by pomiędzy tarczami dochodziło do ciernego połączenia. Wykorzystując wpusty, osadza się tarcze tytułowego sprzęgła na wałach. Najczęściej stosuje się je na wałach, których średnica wynosi od 25 do 200 mm oraz przy momencie obrotowym od 320 Nm do 60 kNm. Wartości te mogą różnić się w zależności od produktu, dlatego zawsze sprawdzaj je w katalogu producenta.

 

Jakie sprzęgła kołnierzowe KTR warto kupić?

Marka KTR produkuje sprzęgła kołnierzowe w kilku seriach. Dostępne są zarówno rozwiązania w wariancie sztywnym, jak i wysokoelastycznym czy skrętnie elastycznym. Warto zwrócić uwagę szczególnie na produkty BoWex oraz MONOLASTIC.

Modele BoWex FLE-PA wyróżniają się krótką konstrukcją. Wyposaża się je w łukowe zęby i poleca przede wszystkim do stosowania w silnikach spalinowych o maksymalnej mocy 800 kW. Osiowo wtykane komponenty gwarantują łatwy montaż i zapewniają bezawaryjną ciągłą pracę. Maksymalna dopuszczalna obwodowa prędkość wynosi 67 m/s, natomiast maksymalny moment obrotowy to 6600 Nm. Te parametry mogą różnić w zależności od wariantu, dlatego sprawdź je w katalogu producenta, nim podejmiesz ostateczną decyzję, które rozwiązanie wybrać. Szczególnie że seria ta obejmuje standardowe skrętnie sztywne sprzęgła kołnierzowe dwuczęściowe oraz rozwiązania z kołnierzem wykonanym z tworzywa sztucznego wzmocnionego węglowym włóknem. Między sobą oba produkty mogą nieznacznie się różnić pewnymi właściwościami.

 

BoWex-ELASTIC to seria obejmująca kompaktowe sprzęgła kołnierzowe wysokoelastyczne. Komponenty te poleca się silnikom spalinowym o maksymalnej mocy silnika wynoszącej 5000 kW. Wtykane osiowo produkty wyróżniają się kompaktowymi wymiarami oraz wysoką elastycznością. W modelach tych stosuje się gumowy element pierścieniowy wykonany z naturalnego kauczuku, wyróżniający się świetną odpornością na działanie temperatury.

 

sprzeglo-kolnierzoweSprzęgła kołnierzowe MONOLASTIC to rozwiązania, które skutecznie kompensują wszelkie przemieszczenia osiowe oraz kątowe. Komponenty tej serii poleca się szczególnie napędom pomp hydraulicznym o maksymalnej mocy 250 kW. Maksymalny moment obrotowy wynosi 1850 kW, natomiast maksymalna temperatura środowiska to 100 stopni Celsjusza. Skrętnie elastyczne sprzęgło kołnierzowe skutecznie tłumi również drgania.

 

Powyżej przedstawiliśmy tylko kilka istotnych informacji na temat popularnych sprzęgieł kołnierzowych, wyprodukowanych przez markę KTR. Jeśli jesteś zainteresowany produktami tego rodzaju, koniecznie ściągnij katalog KTR i biorąc pod uwagę wszystkie właściwości konkretnych komponentów, wybierz to rozwiązanie, które spełnia wymagania Twojej aplikacji. Jeśli masz problem z dobraniem, skorzystaj z pomocy specjalisty.