Sprzęgła przeciążeniowe KTR

Sprzęgła przeciążeniowe KTR

Sprzęgła przemysłowe dzieli się na wiele wariantów według równie wielu kryteriów. I chociaż modele kłowe są tymi najpopularniejszymi, na uwagę zasługują również inne rozwiązania. Na przykład sprzęgła przeciążeniowe, szczególnie marki KTR.

 

  1. Sprzęgła przeciążeniowe KTR
  2. Popularne modele przeciążeniowe
  3. Zastosowanie sprzęgła przeciążeniowego

 

KTR to marka popularna wśród klientów hurtowni Zaopatrzenie24. Nie bez przyczyny, ponieważ firma jest liderem na międzynarodowym rynku. Wysokiej jakości sprzęgła KTR są wykorzystywane w wielu aplikacjach na całym świecie, ze względu na świetne parametry i doskonałe przystosowanie komponentów do różnych miejsc, w tym ekstremalnych warunków. Jeśli i ty szukasz wydajnego sprzęgła, koniecznie sprawdź ofertę marki KTR. Dziś przedstawiamy najpopularniejsze modele przeciążeniowe, które na pewno spełnią Twoje wymagania.

 

Sprzęgła przeciążeniowe KTR

Sprzęgła przeciążeniowe są wariantem do zadań specjalnych. Stanowią rozwiązanie dla tych, którzy szukają komponentu gwarantującego automatyczne rozłączanie napędu, gdy ten przekroczy wartość graniczną momentu obrotowego. Modele przeciążeniowe dostępne są w różnych wariantach, dedykowanych do konkretnych aplikacji. Dzięki temu każdy zainteresowany klient znajdzie najbardziej dopasowane sprzęgło do danego miejsca.

 

Popularne modele przeciążeniowe

W ofercie KTR można znaleźć kilka wariantów sprzęgieł przeciążeniowych. Niewątpliwie każdy z nich zasługuje na uwagę, ponieważ w większości przypadków przystosowane są do różnych aplikacji. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę. Szczegółowe informacje zawiera – chociażby – katalog sprzęgieł przemysłowych KTR, dostępny między innymi na stronie producenta.

 

RUFLEX

Jest to sprzęgło przeciążeniowe cierne, dające możliwość regulowania granicznego momentu. Do zalet tego rozwiązania zalicza się przede wszystkim zdolność do przenoszenia dużej mocy, mimo niewielkich wymiarów. RUFLEX dostępny jest w różnych wariantach: standardowym, z łańcuchowym kołem, ze sprzęgłem z serii ROTEX, ze sprzęgłem z serii BoWex, a także jako RUFLEX max.

  • z kołem łańcuchowym – maksymalny moment obrotowy to 6800 Nm
  • ze sprzęgłem BoWex – sprzęgło skrętnie sztywne, stosowany w połączeniach wał-wał. Dwukardanowy model jest doskonały do małych prędkości. Kompensuje duże odchyłki i zapewnia prosty montaż
  • ze sprzęgłem ROTEX – sprzęgło skrętnie elastyczne, które znajdzie zastosowanie w napędach osi, reduktorach czy w maszynach drukarskich
  • RUFLEX max. – ma przedłużone wykonanie. Znajdzie zastosowanie w wielopasowych kołach, podwójnych oraz potrójnych kołach łańcuchowych

KTR-SI

Sprzęgło przeciążeniowe bezluzowe, przenoszące momenty do 8200 Nm. Podobnie jak poprzednicy w łatwy sposób można zespolić go z innymi częściami, a także w sytuacji przekroczenia zadanego momentu, zapewnia możliwość wyłączenia napędu. KTR-SI odznacza się wyjątkowo utwardzoną powierzchnią. Do zalet tego rozwiązania zaliczyć można również solidną budowę.

SYNTEX

Bezluzowe sprzęgło sztywne, które bez problemu można zespalać z innymi częściami, na przykład z tarczami czy kołami. W sytuacji, gdy przekroczony zostaje zadany moment, sprzęgło SYNTEX daje możliwość wyłączenia napędu. Charakteryzuje się wyjątkową dokładnością i zwartą budową. Dostępny jest w modelu synchronicznym i niesychronicznym. Do zalet bezobsługowego sprzęgła SYNTEX zalicza się także niski moment bezwładności, niewrażliwość na smary oraz oleje i wysoka trwałość.

KTR-SI Compact

Jest bezluzowym sprzęgłem, którego moment obrotowy wynosi 3100 Nm. Dostępny jest właściwie w dwóch wariantach: w wykonaniu kołnierzowym oraz ze sprzęgłem ROTEX. Odznacza się wyjątkową precyzją działania, solidną konstrukcją, a także odpowiednio utwardzonymi powierzchniami.

SYNTEX-NC

Zaletą modelu SYNTEX-NC to możliwość przenoszenia dużych mocy, mimo niewielkich rozmiarów, a także lekkie wykonanie. To sprzęgło przeciążeniowe bezluzowe, skrętnie sztywne, odznaczające się niewielkimi momentami bezwładności. Dedykowane jest przede wszystkim połączeniom „wał-piasta”.

 

Zastosowanie sprzęgła przeciążeniowego

Ze względu na swoją charakterystykę, sprzęgło przeciążeniowe najczęściej pracuje w niewielkich urządzeniach wykorzystywanych w laboratoriach, w obrabiarkach, a także w przemyśle wydobywczym. Wspomniany model RUFLEX znajdzie zastosowanie w napędach niskoobrotowych – na przykład w napędach łańcuchowych czy podajnikach rotacyjnych. Z kolei KTR-SI przystosowany jest do pracy w napędach o dużej wytrzymałości – na przykład w kruszarkach. SYNTEX został zaprojektowany z myślą o napędach liniowych czy maszynach pakujących. KTR-SI Compact daje gwarancję bezawaryjnej i płynnej pracy w przenośnikach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.