Sprzęgła z zębami łukowymi KTR

Sprzęgła z zębami łukowymi KTR

Szukasz sprzęgła z zębami łukowymi, które spełni Twoje oczekiwania? Nie wiesz, którego producenta wybrać? Koniecznie sprawdź rozbudowaną ofertę marki KTR!

 

  1. Sprzęgło BoWex KTR
  2. Sprzęgło GEARex KTR

 

Asortyment ze sprzęgłami marki KTR jest bardzo rozbudowany. Dzięki temu każdy klient jest w stanie znaleźć optymalny komponent jak najbardziej przystosowany do konkretnej aplikacji. I mimo iż to modele kłowe są najpopularniejsze, to na uwagę zasługują także sprzęgła z zębami łukowymi, które w przypadku marki KTR dostępne są w kilku seriach. Dziś przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

 

Sprzęgło BoWex KTR

Popularne sprzęgło z zębami łukowymi z serii BoWex marki KTR to model skrętnie sztywny i dwukardonowy. Piasty wykonano ze stali, tuleję zaś z poliamidu. W tym przypadku zakres momentów obrotowych wynosi od 5 Nm do 2500 Nm. Jest to zupełnie bezobsługowy komponent, odznaczający się znikomym ciężarem oraz momentem bezwładności. Generalnie sprzęgło BoWex KTR doskonale kompensuje odchyłki wałów łączonych, zarówno kątowe, jak i poosiowe oraz radialne. Zakres temperatury pracy wynosi od -25 do 100 stopni Celsjusza.
Rozwiązanie z serii BoWex jest dedykowane przede wszystkim do łączenia wałów w celu przenoszenia momentu obrotowego. Konstrukcja sprawia, że podczas pracy przy wszelkich przemieszczeniach (zarówno promieniowych, jak i kątowych), żadne naciski na krawędziach ich zębów właściwie nie występują. Dzięki temu udało się zredukować do minimum zużywanie się komponentu.
Sprzęgła serii BoWex mogą być montowane zarówno poziomo, jak i pionowo. Ponadto komponent odznacza się wyjątkową odpornością na smary, rozpuszczalniki, hydrauliczne płyny, a także na temperaturę.

 

Sprzęgło GEARex KTR

Wydajne sprzęgło GEARex oznaczane także symbolem FA to dwukardonowy komponent, całostalowy, wyposażony w łukowe zęby. Mimo niewielkich gabarytów ma zdolność do osiągania bardzo dużych obrotowych momentów. Zakres temperatury pracy s sprzęgła GEARex FA wynosi od -20 do 80 stopni Celsjusza. Produkt dostarczany jest z uzupełnionym smarem oraz uszczelkami rodzaju O-ring. Doskonale sprawdzi się do łączenia wałów, skutecznie przenoszą momenty obrotowe wraz z kompensowaniem odchyłek promieniowych, osiowych i kątowych. Ta ostatnia cecha sprawia, że podczas pracy sprzęgła, żadna odchyłka kątowa nie przyczynia się do nacisków na krawędzie zębów. Zakres momentów obrotowych w przypadku komponentu serii GEARex obejmuje skalę od 930 Nm do 240000 Nm.
Sprzęgła GEARex montuje się poziomo, ale są dostępne także specjalne warianty, które z powodzeniem można zainstalować pionowo. Rozwiązanie tej serii znajdzie zastosowanie przede wszystkim w sprężarkach i napędach pomp. Do cech charakterystycznych sprzęgła GEARex KTR zaliczyć można także krótkie wykonanie, a także położenie piast, które w tym przypadku są zwrócone swoją dłuższą częścią do wewnątrz.