Jakie łożyska do obrotowych złączy systemów głowic myjących?

Jakie łożyska do obrotowych złączy systemów głowic myjących?

Prowadzisz myjnię samochodową i musisz często wymieniać łożyska, które pracują w złączach obrotowych systemu myjących głowic? Częste wymiany komponentów generują wysokie koszty? Jak zmniejszyć koszty konserwacji? Wykorzystując odpowiednie rozwiązania. Zatem jakie łożyska do obrotowych złączy systemów głowic myjących warto wybrać?

 

  1. Czym powinny wyróżniać się łożyska do obrotowych złączy systemów głowic myjących?
  2. Krótka charakterystyka łożysk Molded-Oil NSK

 

W jaki sposób zmniejszyć koszty konserwacyjne na myjni samochodowej? Wykorzystując odpowiednio przystosowane do warunków pracy elementy, które pracują w urządzeniach. Spore koszty generuje częsta wymiana łożysk, które wykorzystuje się między innymi w złączach obrotowych systemu głowic myjących. Na jakie produkty warto je zamienić? Odpowiadamy w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury!

 

Czym powinny wyróżniać się łożyska do obrotowych złączy systemów głowic myjących?

lozyska-kulkowe-myjnia-samochodowaCzy kilka razy w roku musisz wymieniać łożyska kulkowe poprzeczne, które pracują w złączach obrotowych? Czy powodem konieczności wymiany zużytych rozwiązań była korozja i brak środka smarnego? Zastanawiasz się, w jaki sposób wydłużyć ich żywotność? Wykorzystując odpowiednie komponenty!

Polecamy zwrócić szczególną uwagę na łożyska kulkowe serii Molded-Oil, wyposażone w odpowiednie, obustronne uszczelnienie typu DU. Wspomniane uszczelnienie jest bardzo ważne, jeśli chodzi o pracę w takich warunkach, jakie panują w złączach systemu głowic myjących.

Czym wyróżniają się produkty Molded-Oil? Przede wszystkim tym, że nośny materiał ma odpowiedni środek smarny, który równomiernie uwalnia się przez długi okres eksploatacyjny. To sprawia, że takie łożyska NSK mają znacznie dłuższą żywotność w przeciwieństwie do modeli, które smaruje się stałym smarem. Molded-Oil to doskonała opcja dla środowisk narażonych przede wszystkim na działanie pyłu oraz wody.

 

Krótka charakterystyka łożysk Molded-Oil NSK

Łożyska NSK Molded-Oil wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi osiągami, szczególnie w otoczeniu mocno zanieczyszczonym pyłem, kurzem oraz wodą. Wykazują optymalną odporność na działanie wymienionych substancji, dzięki odpowiedniej konstrukcji i uszczelnieniom technicznym. Ponadto charakteryzują się niskim momentem obrotowym, wydajnością i wysoką jakością.

Produkty Molded-Oil znajdą zastosowanie w przeróżnych aplikacjach. Można zamontować je zarówno w wyposażeniu walcarek stali, jak i urządzeniach, które wykorzystuje się do produkcji półprzewodników czy paneli ciekłokrystalicznych. Poleca się je także maszynom rolniczym, urządzeniom do transportu i przemieszczania, dla branży spożywczej oraz liniom i urządzeniom pracujących w czystych środowiskach.

Seria Molded-Oil obejmuje przede wszystkim łożyska baryłkowe, stożkowe i kulkowe poprzeczne zarówno do ogólnych zastosowań, jak i do pracy z wysokimi prędkościami.

Szczegółowe informacje na temat łożysk Molded-Oil znajdziesz u producenta. Już teraz pobierz katalog NSK i wybierz odpowiedni wariant dla siebie.