Oprawy łożyskowe - oferta LBC

Oprawy łożyskowe – oferta LBC

Potrzebujesz sprawdzonych opraw łożyskowych? Polecamy zwrócić uwagę na rozwiązania marki LBC! Jakie oprawy LBC oferuje swoim klientom? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym artykule.

 

  1. Z jakimi łożyskami można łączyć oprawy LBC?
  2. Jakie oprawy obejmuje oferta marki LBC?

 

W asortymencie marki LBC znajdziesz oprawy łożyskowe w przeróżnych wariantach. Z jakimi łożyskami można je łączyć? Czym się wyróżniają i jakie wersje opraw są ogólnie dostępne w asortymencie LBC? Na pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

 

Z jakimi łożyskami można łączyć oprawy LBC?

oprawa-lozyskowaMarka LBC to polska firma, która zajmuje się między innymi produkcją opraw łożyskowych. Wykorzystuje nowoczesną technologię, która opiera się na obróbce skrawaniem. Do tego firma wykorzystuje wydajne i precyzyjne maszyny CNC – sterowane numerycznie, dzięki czemu marce udaje się tworzyć wysokiej jakości oprawy łożyskowe, które są dostępne w stosunkowo niskich, atrakcyjnych cenach. Podstawą oferty są oprawy przeznaczone do łożysk kulkowych nastawnych – a zatem modeli zwykłych z kulistą zewnętrzną powierzchnią.

Dostępne w ofercie oprawy łożyskowe można wykorzystać jako zamiennik dla komponentów marki INA, SKF czy NTN. Szczegóły na temat każdego wykonania znajdziesz w katalogu producenta. Poniżej natomiast w skrócie omawiamy rodzaje dostępnych w ofercie opraw łożyskowych.

 

Jakie oprawy obejmuje oferta marki LBC?

W rozbudowanej ofercie opraw łożyskowych marki LBC znajdziesz przede wszystkim rozwiązania stojące, kołnierzowe, naciągowe, blaszane i dzielone SNH. Każda kategoria obejmuje komponenty różniące się między innymi rozmiarem.

Oprawy stojące wykonane z szarego żeliwa, posiadające dwa otwory montażowe, rowek smarowy i otwór gwintowany pod smarowniczkę. Modele stojące serii SY 5 przejmują obciążenia statyczne i dynamiczne – takie same jak zamontowane z nich łożyska. W przypadku ograniczonego miejsca polecamy wybierać oprawy stojące gamy SYW 5. Ze stojących polecamy zwrócić uwagę także na modele serii TSN / TSP. To elementy przeznaczone do zabudowy produktów walcowych, wahliwych serii 12 i kulkowych serii 62. Przeznaczone są do aplikacji, w których występują obciążenia prostopadłe względem powierzchni mocowania.

Kołnierzowe oprawy marka LBC dostarcza w kilku wariantach. Seria FY 5 obejmuje najbardziej uniwersalną opcję wyprodukowaną z szarego żeliwa. To modele z czterema otworami montażowymi i kwadratowym kołnierzem. Komponenty tego rodzaju mogą mieć także owalny kołnierz z dwoma lub czterema otworami przeznaczonymi do mocowania.

Transmisjom pasowym i łańcuchowym poleca się szczególnie oprawy naciągowe gamy TU 2. To rozwiązania charakteryzujące się stosunkowo dużą zdolnością kompensacji niewspółosiowości. W kategorii tej znajdziesz także oprawy naciągowe wykonane z żeliwa sferoidalnego i rozwiązania posiadające oprawę w formie trójkąta.

Oprawy blaszane to doskonałe rozwiązanie do łożyskowań, w których występują ogromne obciążenia. Dostępne w ofercie rozwiązania mają okrągły kołnierz wyposażony w dwa, trzy lub cztery otwory smarowe. Możliwość odkształcenia oprawy sprawia, że dopuszczalne obciążenie jest w oprawach tego rodzaju nieco ograniczone. Według producenta nie powinno przekraczać około 50% promieniowego obciążenia dopuszczalnego. W aplikacjach, w których występuje obciążenie udarowe lub osiowe tętniące, poleca się montować oprawy masywne.

Dzielone oprawy SNH to stojące rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w połączeniu z łożyskami kulkowymi wahliwymi lub baryłkowymi. Tolerancja gniazda wynosząca H 8 sprawia, że łożyska w tego rodzaju oprawach mogą przemieszczać się w sposób swobodny. Oprawy mają dwa wydłużone otwory montażowe.

Jeśli jesteś zainteresowany oprawami łożyskowymi polskiej marki LBC, pobierz katalog LBC już teraz i sprawdź dokładnie specyfikację techniczną konkretnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.