Łożyska walcowe Timken

Łożyska walcowe Timken

Łożyska walcowe Timken cieszą się dużą popularnością na międzynarodowym rynku. Zastanawiasz się, dlaczego warto je kupić? Zapraszamy do lektury.

 

  1. Czym charakteryzują się łożyska walcowe Timken?
  2. Wielorzędowe łożyska walcowe Timken

 

Szukasz niezawodnych łożysk walcowych i nie wiesz, którego producenta wybrać? Sprawdź koniecznie rozwiązania marki Timken. W rozbudowanej ofercie znajdziesz między innymi jednorzędowe łożyska walcowe w kilku konfiguracjach, a także modele wielorzędowe czy z pełną liczbą elementów tocznych. W niniejszym artykule omówimy najpopularniejsze z nich.

 

 

Czym charakteryzują się łożyska walcowe Timken?

lozysko-timkenŁożyska walcowe marki Timken na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżniają się przede wszystkim mniejszym oporem, dłuższym okresem eksploatacyjnym i wydajnością. Podczas pracy wytwarzają dużo mniej ciepła. Świetne parametry udało się uzyskać między innymi dzięki zastosowaniu unikalnej budowy kosza oraz zoptymalizowanej wewnętrznej geometrii. Na stronie producenta znajdziesz katalog łożysk, który zawiera dokładne informacje na temat poszczególnych rozwiązań. Ściągnij go i sprawdź, które modele będą dla Ciebie najlepszą opcją. Poniżej zaś przedstawiamy krótką charakterystykę najpopularniejszych modeli.

 

Łożyska walcowe typu RIU, RU

Kategoria ta obejmuje łożyska walcowe, które przenoszą tylko i wyłącznie obciążenia poprzeczne. Charakteryzują się niskim tarciem, kompensacją cieplnej rozszerzalności, a także wysoką wydajnością. Łożyska te składają się z zewnętrznego pierścienia z dwoma obrzeżami stałymi oraz z wewnętrznego, pozbawionego wspomnianych obrzeży. Komponenty tego rodzaju znajdą zastosowanie między innymi w maszynach górniczych, młynach węglowych, kompresorach, skrzyniach biegów czy przekładniach.

 

Łożysko walcowe RIN, RN

Produkty tej serii różnią się od wyżej omówionego rozwiązania tym, że posiadają wewnętrzny pierścień z dwoma obrzeżami, zaś zewnętrzny bez. Również przenoszą jedynie obciążenia promieniowe i także mają zdolność kompensacji cieplnej rozszerzalności. Rozwiązanie tego rodzaju stosuje się przede wszystkim w urządzeniach energetycznych, wiertniczych oraz w młynach, kruszarkach, piecach obrotowych czy reduktorach.

 

Łożyska walcowe NJ/RIJ, RJ

Modele NJ to łożyska walcowe składające się z pierścienia wewnętrznego, posiadającego jedno stałe obrzeże i zewnętrznego z dwoma obrzeżami. Mają zdolność przenoszenia ogromnych obciążeń poprzecznych i niewielkich wzdłużnych. Komponenty te poleca się reduktorom, napędom przenośników, młynom pyłowym, pompom płuczkowym czy wielokrążkom ruchomym i stałym.

 

Łożysko walcowe NP

Łożyska walcowe NP to produkty składające się z pierścienia wewnętrznego wyposażonego w dwa stałe obrzeża i zewnętrznego posiadającego jedno stałe obrzeże i swobodny kołnierzowy pierścień. Taka konstrukcja sprawia, że modele te mogą być stosowane, jako ustalające komponenty.

 

 

Wielorzędowe łożyska walcowe Timken

W ofercie znajdziesz także łożyska walcowe w wersji dwurzędowej i wielorzędowej. Te pierwsze w porównaniu do komponentów jednorzędowych wyróżniają się większą nośnością. Drugie natomiast poleca się aplikacjom, w których występują bardzo duże obciążenia poprzeczne, średnie lub wysokie prędkości, a także wyższe temperatury pracy czy zanieczyszczenia. Walcowe łożyska dwurzędowe znajdą zastosowanie przede wszystkim w obrabiarkach, przekładniach, walcowniach i nożycach. Wielorzędowe doskonale sprawdzą się w kruszarkach oraz walcach oporowych i roboczych. Dzięki specjalnej konstrukcji łożyska te świetnie sprawdzają się przy ogromnych obciążeniach promieniowych. Nie przenoszą jednak obciążeń osiowych. Produkuje się je z otworami stożkowymi lub walcowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.