O co chodzi z utrzymaniem ruchu?

Asortyment hurtowni internetowej Zaopatrzenie24 obejmuje także kategorie z branży związanej z utrzymaniem ruchu. Nie każdy jednak wie, z czym ona się wiąże. Dlatego dziś postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie, na czym polega proces utrzymania ruchu.

 

Utrzymanie ruchu – co to jest?

Utrzymanie ruchu w branżach przemysłowych jest bardzo ważnym aspektem. Do obowiązków pracownika związanego z tym etatem należy przede wszystkim dbanie o efektywność produkcji, bezpieczeństwo ludzi oraz środowiska, a także jakość produktów, usług, efektywność w kwestii zużycia energii oraz optymalizacja dostępności urządzeń. Kierownik utrzymania ruchu musi zawsze zapewniać ciągłą pracę maszyn i urządzeń oraz ciągłość w aspekcie ruchu danej linii produkcyjnej. Na bieżąco monitoruje cały przebieg, sprawdza sprawność urządzeń i przy okazji tworzy raporty dla swoich pracodawców. Jednym słowem, jeśli jakaś część maszyny ulegnie zniszczeniu, kierownik utrzymania ruchu ma obowiązek w jak najszybszym czasie usunąć uszkodzenie. Jest to więc etat bardzo wymagający i ważny w każdej branży przemysłowej.

 

Kompetencje kierownika utrzymania ruchu

Niestety osoba startująca na stanowisko kierownika utrzymania ruchu musi być odpowiednio przygotowana. Pomijając już kwestię predyspozycji osobowościowych – od takiego pracownika wymaga się umiejętności pracy pod presją czasu, zdolności przywódczych, odporności na stres czy umiejętności analitycznych – istotne są również wymagania związane z wiedzą i edukacją. Kierownik utrzymania ruchu powinien znać nowe metody organizowania utrzymania ruchu, znać rynek techniczny, posiadać wiedzę z zakresu elektryki, mechaniki, automatyki i pneumatyki, a także mieć zdolności do koordynowania prac  remontowo-serwisowych. Ważna jest również znajomość języka angielskiego.

 

Poprzeczka jest bardzo wysoko ustawiona, dlatego w przypadku tego stanowiska, same kursy nie są wystarczające. Zatrudnienie na tym stanowisku znajdą głównie studenci politechniki, którzy ukończyli mechanikę, automatykę, elektronikę czy elektrotechnikę.

3 thoughts on “O co chodzi z utrzymaniem ruchu?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.