Jaką drukarkę dla elektryka wybrać?

Jaką drukarkę etykiet dla elektryka wybrać?

Jaką drukarkę etykiet dla elektryka wybrać? Warto kupić przenośne czy stacjonarne rozwiązanie? Jeśli interesują Cię sprawdzone drukarki etykiet, zapraszamy do lektury! Dziś przedstawiamy urządzenia, które umożliwiają odpowiednie znakowanie przełączników, przewodów, gniazd i tak dalej.

 

  1. Jaka powinna być drukarka etykiet dla elektryka?
  2. Którą drukarkę etykiet wybrać?

 

Prawidłowe oznaczanie przełączników, przewodów, gniazd i innych tego rodzaju elementów to gwarancja wysokiego bezpieczeństwa serwisowania elektrycznych instalacji. Dodatkowo odpowiednie oznaczenia zapewniają wygodę i nierzadko przyspieszają pracę. Zastanawiasz się, która drukarka etykiet sprawdzi się zatem w rękach elektryka? Sprawdź nasze propozycje już teraz!

 

Jaka powinna być drukarka etykiet dla elektryka?

drukarka-etykiet-dla-elektrykaDecydując się na odpowiednią drukarkę do etykiet dla elektryka, należy wziąć pod uwagę urządzenia, które pozwalają na tworzenie oznaczeń odpowiadających wskazanym wytycznym. Dlatego warto wybierać modele funkcjonalne, obsługujące szereg różnorodnych materiałów eksploatacyjnych oraz posiadające już w pamięci podstawowe – w tym elektryczne – symbole. Dla elektryka poleca się szczególnie drukarki do etykiet, które pozwalają na stosowanie wspomnianych symboli elektrycznych oraz dających możliwość drukowania kodów kreskowych. Ponadto warto kupić urządzenia umożliwiające zmianę rozmiaru, stylu druku i stylu czcionki, ale także zapewniające drukowanie wielowierszowe.

Nierzadko klienci zwracają uwagę na to, by drukarka etykiet automatycznie konfigurowała format oznaczenia oraz pozwalała na bezproblemowe drukowanie etykiet na termokurczliwych koszulkach. Równie ważna jest możliwość zapisywania projektów w pamięci. Warto kupić drukarkę etykiet, która obsługuje dużo materiałów eksploatacyjnych.

Ze względu na to, że elektrycy często drukarkę etykiet przenoszą z miejsca na miejsce, poleca się kupować urządzenia wyróżniające się wytrzymałą obudową. Ręczne drukarki nierzadko mają gumowe elementy oraz równie gumowy uchwyt, gwarantujący pewny chwyt i odpowiednią ochronę przed uszkodzeniem, do którego może dojść przy upadku na ziemię.

 

Którą drukarkę etykiet wybrać?

W ofercie amerykańskiej marki Brady znajdziesz szereg rozwiązań dla elektryka. Szczególnie poleca się modele serii BMP21-PLUS. Niniejsza drukarka etykiet to poręczne urządzenie, gwarantujące prostą obsługę, wytrzymałość produktu oraz stosunkowo szybki druk. Oferuje ona szereg możliwości, w tym ogromną ilość wgranych już symboli i znaków. Drukarki do etykiet BMP21-PLUS obsługują materiały o szerokości 6 – 38,10 mm.

Warto zwrócić również uwagę na modele serii BMP61. Mobilna i szybka drukarka do etykiet obsługuje około 600 materiałów eksploatacyjnych. Doskonale sprawdzi się w trudniejszych warunkach otoczenia. Gwarantuje druk o maksymalnej prędkości 33,8 mm/s. Niniejsze rozwiązanie obsługuje etykiety, których szerokość wynosi od 5,08 do 50,80 mm. Z urządzeniem łączy się za pomocą Wi-Fi, USB 2.0 lub USB Flash Drive. Do zalet modeli serii BMP61 zalicza się kolorowy, dotykowy ekran i klawiaturę typu QWERTY, która znacząco ułatwia projektowanie etykiety. Oczywiście w przypadku klawiatury dostępne są także produkty z QWERTZ, AZERTY oraz CYRYLLIC.

Obie drukarki etykiet sprawdzą się przy oznaczaniu przewodów, listew, paneli i innych elementów elektrycznych, które należy odpowiednio oznaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.