Japońskie łożyska NTN - czy warto inwestować?

Japońskie łożyska NTN – czy warto inwestować?

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w japońskie łożyska NTN? Warto w pierwszej kolejności sprawdzić ofertę, następnie opinie osób, które już z produktami tej marki mieli do czynienia. Dzięki temu będziesz miał pewność, czy wybrane komponenty spełnią Twoje oczekiwania.

 

 1. Japońska marka łożysk NTN
 2. Łożyska NTN – oferta
 3. Warto inwestować w łożyska NTN?

 

Oferta NTN obejmuje łożyska toczne w wielu konstrukcjach i wymiarach. Dzięki tej różnorodności każdy zainteresowany jest w stanie znaleźć najbardziej dopasowane rozwiązanie dla aplikacji. Pamiętaj, że łożyska muszą być odpowiednio dobrane. W innym przypadku szybciej ulegną zużyciu lub uszkodzeniu albo w ogóle nie będą zdolne do współpracy. Zanim jednak przejdziemy do oferty łożysk marki NTN, warto na samym początku opowiedzieć co nieco o samej firmie.

 

Japońska marka łożysk NTN

Około 102 lat temu, w roku 1918 inwestor Naboru Niwa oraz inżynier Jiro Nishizono wyprodukowali pierwsze łożyska kulkowe, co można uznać za początek istnienia marki. Oferta była sukcesywnie poszerzana, a w 1954 roku dostała nagrodę Deming Prize między innymi za jakość produktów. Ten moment sprawił, że NTN zaczęło działać na większą skalę i zdobywać zagraniczne rynki. Poza stawianiem fabryk w Europie, zmianie ulegała także oferta. Znów regularnie dodawano do asortymentu nowe rozwiązania, w tym łożyska wałeczkowe, stożkowe czy cylindryczne. Dziś NTN ma oddziały na całym świecie, również w Ameryce Północnej. Oferta w głównej mierze obejmuje tanie łożyska toczne, które na tle konkurencyjnych produktów wyróżniają się świetną jakością.

 

Łożyska NTN – oferta

Gwarantujemy, że w rozbudowanym asortymencie NTN każdy klient znajdzie optymalne rozwiązanie dla siebie. Oferta obejmuje między innymi:

  • łożyska kulkowe
  • modele stożkowe
  • warianty walcowe
  • łożyska igiełkowe
  • modele baryłkowe
  • komponenty odznaczające się wyjątkową precyzją
  • zespoły łożyskowe
  • oprawy do łożysk

Poza łożyskami w asortymencie znajdziesz także rozwiązania z zakresu techniki liniowej, narzędzia konserwacyjne, pierścienie oraz czujniki magnetyczne, homokinetyczne przeguby, a także opcje z kategorii Automotive. Jednakże to z łożysk marka jest najbardziej znana.

 

Zastosowanie

Łożyska NTN można wykorzystywać w każdej branży przemysłowej. Jedynym ograniczeniem jest aplikacja. To znaczy, że komponenty muszą być po prostu odpowiednio do niej dobrane. Decydując się na konkretny model, musisz wziąć pod uwagę także warunki pracy oraz otoczenia. Produkty NTN – szczególnie tanie łożyska – dedykowane są przede wszystkim mniej wymagającym aplikacjom.
W asortymencie dostępne są rozwiązania dla branż górniczych, w metalurgii, kolejnictwie czy kamieniołomach. Klienci często montują łożyska NTN w silnikach elektrycznych i generatorach. Rozwiązania marki dedykowane są także branży budowlanej.

 

Warto inwestować w łożyska NTN?

Generalnie łożyska NTN opinie mają bardzo dobre. Dlatego klienci często sięgają po rozwiązania tej marki, ale głównie przy mniej wymagających aplikacjach. Mimo niskiej ceny łożyska NTN odznaczają się bardzo dobrą jakością. Są świetnym rozwiązaniem, które doskonale radzi sobie przy standardowych warunkach pracy i otoczenia. Zanim jednak zainwestujesz na przykład w łożyska kulkowe, wałeczkowe czy stożkowe, koniecznie sprawdź dokładnie parametry wybranego modelu. Następnie zestaw właściwości z warunkami pracy w danej maszynie oraz otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.