Kleje i uszczelniacze Loctite

Firma Henkel cieszy się ogromną popularnością wśród branż przemysłowych. Jedną z marek, którą oferujemy w sklepie Zaopatrzenie24 jest Loctite. Składy klejów, aktywatorów czy podkładów zostały tak zbilansowane, aby sprostać wszystkim wymogom, jakie stawiają materiały. Sprawdź ofertę już dziś!

Loctite to gwarancja precyzji, wydajności, a także wysokiej jakości. Korzystając z produktów kleje i uszczelniacze Loctite zaoszczędzisz czas, pieniądze i  chociażby zminimalizujesz jakiekolwiek ryzyko, że w Twojej pracy postój maszyn będzie zbyt długi. Obecnie z naszym sklepie dysponujemy następującymi artykułami:

 • kleje anaerobowe;
 • kleje strukturalne;
 • kleje błyskawiczne;
 • kleje i uszczelniacze UV;
 • kleje do mocowania;
 • żywice epoksydowe;
 • uszczelniacze;
 • powłoki;
 • taśmy;

 

Kleje anaerobowe

Kleje anaerobowe, stosowane najczęściej do metali, charakteryzują się tym, że twardnieją zaraz po odcięciu tlenu, dlatego są zwane również klejami beztlenowymi. Cały proces utwardzania przyspiesza się przez kontakt z metalową powierzchnią. Głównie wykorzystywane są do klejenia gwintów, uszczelniania powierzchni, a także mocowania części współosiowych.

Kleje anaerobowe są odporne na wysokie temperatury oraz obciążenia mechaniczne. Na twardą masę plastyczną, która powstaje po utwardzeniu, nie mają żadnego wpływu również inne produkty przemysłowe, na przykład oleje, gazy, smary, para czy woda. Klej anaerobowy jest trwały i niezawodny – w ogóle się nie starzeje.  To idealne rozwiązanie, polecane dla mechaników i konstruktorów.

 

Kleje strukturalne

Kleje strukturalne, inaczej zwane klejami wielozadaniowymi, polecane są dla branż przemysłowych, konstrukcyjnych, motoryzacyjnych i lotniczych, szczególnie do wymagających aplikacji. W naszym sklepie mamy do zaoferowania zarówno kleje strukturalne akrylowe, jak i epoksydowe. Pierwsze z nich charakteryzują się wytrzymałością, wysokim poziomem sprężystości i idealną adhezją. Perfekcyjnie radzą sobie z łączeniem metalu z drewnem, szkłem i innymi tworzywami sztucznymi.

Kleje epoksydowe są jedno- lub dwuskładnikowe. Stosuje się je do dużych obciążeń, a także do zastępowania złącz mechanicznych. Klej w sposób równomierny rozkłada obciążenie, co oczywiście korzystnie wpływa na klejone materiały. Podobnie jak akryl, perfekcyjnie łączy ze sobą metal ze szkłem, drewnem i inne, różnego rodzaju tworzywa sztuczne.

 

Kleje błyskawiczne

Kleje błyskawiczne charakteryzują się szybkością procesu utwardzania. Dzięki temu najlepiej sprawdzą się podczas klejenia małych elementów. Występują w formie płynnej lub żelowej. Stosuje się je do łączenia różnego rodzaju materiałów. Charakteryzują się precyzyjnością w łączeniu, a także wytrzymałością, idealną adhezją i wysokim poziomem odporności na ścinanie i rozciąganie. W ich składzie nie znajdziemy żadnych rozpuszczalników  i substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego.

Kleje błyskawiczne sprawdzą się w produkcji, konserwacji, naprawie tworzyw, jak również mocowaniu składników do sztywnych podstaw.

 

Kleje i uszczelniacze UV

Kleje tego rodzaju utwardzane są za pomocą światła UV. Według ekspertów zabieg ten korzystnie wpływa na cały proces i zdecydowanie redukuje koszty. Pod wpływem światła UV, klej w szybki sposób zostaje utwardzony, dzięki czemu czas przestoju jest ograniczony do minimum i można szybko wrócić do pracy. Czas procesu utwardzania jest zależny od długości fal UV. W przypadku, gdy światło ma utrudnioną drogę do klejonego elementu, wystarczy skorzystać z dodatkowych struktur utwardzających, które oferuje Loctite.

Kleje UV są wytrzymałe i wydajne. Perfekcyjnie radzą sobie z wypełnianiem różnej wielkości szczelin.

 

Kleje do mocowania

Kleje do mocowania to produkty wytrzymałe, gwarantujące precyzyjne złącze. Obciążenia i naprężenia są rozprowadzane równomiernie. Płynna konsystencja perfekcyjnie zapełnia każdą szczelinę i tym samym zapobiega występowaniu ewentualnej korozji ciernej. Produkty tego rodzaju zostały wyprodukowane z myślą o częściach współosiowych w obudowach i na wałach, a także dla łożyska i tulei. Dzięki korzystaniu ze specjalistycznych klejów do mocowania zaoszczędzisz sporo czasu, który byłby potrzebny na przeprowadzenie metod mechanicznych czy obróbek maszynowych. Ograniczy to również koszty na części zamienne.

 

Żywice epoksydowe

Kleje dwuskładnikowe, które perfekcyjnie łączą różnego rodzaju materiały, takie jak metal, drewno, kamień, beton, marmur, ceramikę czy szkło. Ze względu na swoją konsystencję, idealnie wypełniają każdy ubytek. Świetnie radzą sobie również na chropowatych i źle przylegających powierzchniach. Żywice epoksydowe są odporne na uderzenia mechaniczne. Nie reagują również na czynniki chemiczne, oleje, benzynę i wodę. Stosuje się je do obudowy rowków klinowych i złączy zaciskowych. W ofercie sklepu Zaopatrzenie24 znajdziesz żywice do ugniatania, produkty z dodatkowymi wypełniaczami metalowymi, grafitowymi, aluminiowymi i żelazokrzemowymi.

 

Uszczelniacze

Uszczelniacze można podzielić na następujące rodzaje:

 • silikon;
 • metakrylan;
 • nić PA;

Wybór określonego rodzaju jest zależny od tego, co uszczelniamy. Silikon stosuje się do miejsc narażonych na wypływanie substancji lub wody. Preparaty z metakrylanem są wykorzystywane tam, gdzie inne specyfiki zawodzą, natomiast masy uszczelniające – przy naprawach i podczas produkcji, na przykład samochodów. Wszystkie rodzaje uszczelniaczy są odporne na silne uderzenia. Nić PA natomiast znajdzie zastosowanie przy złączach gwintowych, które są elementami instalacji rurowych.

 

Powłoki

Powłoki to ważne dodatki, które powinniśmy stosować w każdym procesie montażu. Ich zadaniem jest dodatkowa ochrona powierzchni przed korozjami, temperaturami, wilgocią, rozpuszczalnikami, a także kurzem, brudem i różnymi uszkodzeniami fizycznymi. W naszym sklepie znajdziesz produkty do naprawy betonu, do wiązania rdzy, zabezpieczania przed korozją, powłoki do skorygowania powierzchni elementów metalowych, plomby chemiczne czy powłoki ceramiczne, perfekcyjnie nadające się do urządzeń spawalniczych.

 

Taśmy

Taśmy wykorzystuje się w przemyśle, motoryzacji, na łodziach i statkach. Są zalecane do izolacji elektrycznych, uszczelnień hydraulicznych, a także stosuje się je podczas naprawy układów oddechowych, pęknięć rur, uszczelniania przewodów chłodzących. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną taśmę, warto zwrócić uwagę, do czego chcemy ją wykorzystać. I tym samym srebrny produkt klejący stosuje się do uszczelniania i zabezpieczania różnych elementów. Taśma silikonowa ma szerokie zastosowanie izolacyjno-uszczelniające, natomiast taśma z włókien węglowych i szklanych, to typowy artykuł wzmacniający.

W momencie, kiedy już zapoznałeś się z ogólnymi zastosowaniami i zaleceniami, możesz przejść do wyboru odpowiedniego produktu. W poszczególnych kategoriach zamieściliśmy dodatkowe filtry, których zadaniem jest ograniczenie pola poszukiwań. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.