Łożyska – japońska doskonałość czy szwedzka precyzja?

Japońska doskonałość czy szwedzka precyzja? Po której stronie jesteś?

 

 

Klienci w większości przypadków dzielą się na dwa obozy. Jedni opowiadają się za łożyskami japońskich marek, drudzy natomiast stawiają na szwedzkie rozwiązania. Dlaczego, skoro obie marki należą do czołowych producentów łożysk i są tak samo bardzo popularne?

 

Nachi – japońska doskonałość

Nachi to japońska marka obecna na rynku od 1928 roku. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że dziś może pochwalić się nie tylko rozbudowaną ofertą, ale także wysoką jakością swoich produktów. Znając tak dobrze branżę, są w stanie projektować i produkować najbardziej przystosowane do konkretnych aplikacji rozwiązania. Dla Nachi najważniejsza jest skuteczność i trwałość łożysk, co widać między innymi po opiniach klientów.
Japońskie łożyska nie generują dużego hałasu podczas pracy, a wręcz przeciwnie – poziom ten jest bardzo niski, jeśli nie najniższy wśród łożysk konkurencji. Oprócz wysokiej jakości, precyzyjnego wykonania czy efektywności, do zalet marki Nachi zalicza się również zainteresowanie ekologią. Przy produkcji firma stosuje tylko i wyłącznie materiały oraz tworzywa, które nie są szkodliwe dla naturalnego środowiska.
Wielu klientów ceni sobie również informację, że łożyska Nachi produkowane są tylko i wyłącznie w japońskich zakładach, czego natomiast nie można powiedzieć o szwedzkiej marce, mającej produkcję w wielu krajach, co może w jakiś sposób przekładać się na efektywność, mimo że SKF pilnuje jakości wykonania każdego produktu. Nachi ma bardzo rozbudowaną sieć związaną z dystrybucją, dzięki czemu produkty są dostępne w wielu miejscach na całym świecie. W Europie baza operacyjne mieści się w Niemczech.

Aktualnie w ofercie Nachi dostępne są następujące produkty:

  • łożyska kulkowe zwykłe, skośne i wzdłużne
  • łożyska wahliwe
  • łożyska walcowe, modele z wałeczkami monolitycznymi
  • łożyska baryłkowe i baryłkowe wzdłużne
  • łożyska wałeczkowo – stożkowe
  • łożyska precyzyjne
  • modele w obudowie i samochodowe

Łożyska Nachi dedykowane są każdej branży przemysłowej, a szczególnie dla branży motoryzacyjnej, maszynowej i elektrotechnicznej. Przy łożyskach Nachi warto mieć na uwadze również fakt, że marka stale prowadzi badania materiałowe, a technologie, które wykorzystuje w produkcji, ciągle są rozwijane. Wpływa to korzystnie na jakość produktów, które są w stanie sprostać rosnącym wymaganiom.

 

SKF – szwedzka precyzja

Szwedzka marka SKF cieszy się ogromną popularnością szczególnie na europejskim rynku. Na rynku pojawiła się znacznie wcześniej niż marka Nachi, bo już w 1907 roku. Po kilku latach firma posiadała już oddziały w 32 państwach, a aktualnie może poszczycić się około 110 fabrykami, rozsianymi po całym świecie. Dla jednych jest to zaletą, dla innych niekoniecznie, mimo zapewnień, że producent dba o jakość wszystkich swoich artykułów, bez względu na to, gdzie są produkowane. Mając bogate doświadczenie w ponad 40 branżach, zdobyte na przestrzeni lat, dziś firma może pochwalić się rozbudowaną i wszechstronną ofertą.

SKF to nie tylko łożyska i inne produkty. Firma, troszcząc się o swoje interesy, troszczy się również o środowisko, o swoich pracowników, a nawet i o opiekę społeczną. Technologia dostępna w ofercie SKF także jest na bieżąco rozwijana, a odpowiedni pracownicy stale prowadzą wszelkiego rodzaju prace badawczo – rozwojowe. Dla marki najważniejsza jest precyzja, skuteczność oraz zadowolenie klientów.

Oferta SKF jest bardzo rozbudowana i wszechstronna. Asortyment obejmuje między innymi łożyska kulkowe, w tym zwykłe, skośne, wzdłużne, samonastawne czy wahliwe, a także walcowe, igiełkowe, baryłkowe, stożkowe, toroidalne i to w różnych wariantach. Ponadto do dyspozycji klientów dopuszczone zostały również łożyska superprecyzyjne, ślizgowe, zespoły i oprawy łożyskowe oraz rolki prowadzące. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się produkty do specjalnych zastosowań, a mianowicie łożyska oporowe, hybrydowe, polimerowe modele kulkowe czy zespoły przystosowane do pracy w wysokich temperaturach. Tak bardzo rozbudowana oferta sprawia, że każdy klient – bez wyjątku – znajdzie optymalne rozwiązanie dla siebie, które sprosta wszelkim wymaganiom stawianym przez maszynę czy warunki pracy.

 

Tanie łożyska czy droższa alternatywa?

Zarówno łożyska SKF, jak i marki Nachi są dostępne jako tanie łożyska lub droższa alternatywa. I w obu przypadkach charakteryzują się bardzo dobrymi własnościami. To, czy wybierzemy tańsze, czy droższe, zależy od nas samych i od aplikacji. Jeśli łożysko ma pracować w ekstremalnych warunkach, zawsze lepiej zainwestować w droższą opcję, by mieć pewność, że będzie nie tylko efektywna, ale i niezawodna. Dzięki temu jesteś w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia nieplanowanego przestoju, który wiąże się zwykle z wyższymi kosztami eksploatacyjnymi, niż ten zaplanowany. W nieco mniej wymagających aplikacjach w zupełności wystarczą tanie łożyska, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy zostaną odpowiednio dobrane pod każdym kątem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.