Sprzęgła mieszkowe KTR

Szukasz odpowiedniego sprzęgła mieszkowego? Sprawdź ofertę firmy KTR, która jest synonimem wysokiej jakości, niezawodności i trwałości! Efektywność oraz długą żywotność sprzęgieł możesz zyskać tylko z KTR!

Sprzęgła mieszkowe to mechanizmy,  które wykorzystywane są tam, gdzie wymagana jest sztywność skrętna, niewielki moment bezwładności czy bezluzowość. Sprawdzą się w wielu miejscach, na przykład przy enkoderach, przekładniach bezluzowych, w systemach pozycjonowania, stołach indeksujących czy w silnikach krokowych. Doskonale kompensują wszelkie odchyłki położenia wałów, zarówno osiowe, kątowe, jak i promieniowe. W tabelach podawanych przez producenta są dokładne informacje na temat dopuszczalnych odchyłek.

Obecnie można znaleźć kilka typów sprzęgieł mieszkowych o różnych rozmiarach. Ten ostatni parametr wpływa między innymi na zakres temperatury pracy. Rozmiary od 5 do 12 mają mieszek połączony do piasty w sposób klejony, dlatego może pracować od – 30 stopni do 100 stopni Celsjusza. Modele od 16 do 45, gdzie mieszek połączono z piastą zaciskowo, są przystosowane do pracy w wysokich temperaturach, do 200 stopni Celsjusza. To samo dotyczy dwóch nowych produktów o rozmiarach 55 i 65.

W opisach konkretnych produktów można znaleźć różne oznaczenia, na przykład S lub M. Sprzęgło rodzaju S wyposażone zostało w czterosekcyjny mieszek, który daje mniejszą długość montażową, natomiast w modelu M mamy do czynienia z sześciosekcyjnym.

Koniecznie sprawdź naszą ofertę już dziś! Dokładne parametry i dane techniczne znajdziesz bezpośrednio pod produktami lub w zbiorczym katalogu, który jest dostępny przy ofercie. Dysponujemy rozbudowanym Działem Sprzedaży, który ze względu na długą obecność w branży ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Jeśli więc masz problem z wyborem odpowiedniego modelu, wspólnie na pewno uda nam się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.